Ya Alman ya İspanyol

G.Saray, Şampiyonlar Ligi'nde devam ederse birincilerle eşleşecek. Malaga, Barcelona ve Dortmund zirveyi garantiledi. Bayern de büyük avantaja sahip

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde üç maçı 1 puanla geçtiği günlerde ağır basan "Artık üçüncü olup Avrupa Ligi bile zor" görüşü, üst üste iki galibiyetle "Şampiyonlar Ligi'ne devam cepte" şekline dönüştü. Galatasaray, son maçta Braga deplasmanında Cluj'un Manchester United deplasmanında alacağı puandan az almadığı sürece ikinci olacak ve yola devam edecek. Peki Galatasaray'ı ikinci turda bekleyen takımlar hangileri... İşte son durum:
A Grubu: Porto 13, Paris Saint Germain 12 puanda... 4 Aralık'taki PSGPorto maçını deplasman ekibi kaybetmezse birinci olacak.
B Grubu: Schalke 11, Arsenal 10 puanda... İkili averajda da avantajlı olan Schalke'nin liderliği kaybetmesi için son maçlarda Montpellier'e yenilmesi, Arsenal'in de Atina'da Olympiakos'u devirmesi gerek.
C Grubu: Malaga 11, Milan 8 puanda... İkili averajda da önde olan Malaga'nın grup birinciliği garanti.
D Grubu: Borussia Dortmund 11, Real Madrid 8 puanda... İkili averajda da önde olan Dortmund'un grup birinciliği garanti.
E Grubu: Shakhtar 10, Juventus 9, Chelsea 7 puana sahip. 5 Aralık'taki son maçlar Shakhtar- Juventus, Chelsea-Nordsjaelland şeklinde. Chelsea'nin liderlik şansı yok. Shakhtar Juve'ye yenilmezse grubu ilk sırada bitiriyor. Juventus kazanırsa birinci oluyor.
F Grubu: Bayern ve Valencia 10'ar puanda... Son maçlar Lille-Valencia, Bayern-BATE. İkili averajda da üstün olan Bayern liderliğe çok daha yakın.
G Grubu: Barcelona 12 puanla grubunu lider bitirmeyi garantiledi. Özetle Galatasaray'ın 7 muhtemel rakibinin üçü belli: Malaga, B.Dortmund ve Barcelona. Diğer dört gruptan ikişer aday var: Schalke veya Arsenal, Porto veya PSG, Shakhtar veya Juventus, Bayern veya Valencia.

G.Saray, F.Bahçe'yi geçip 8'inci oldu!
Tüm dünyadaki futbol kulüplerinin resmi facebook sayfalarını tarayan ve futbol ekonomisinin nabzını tutan Futebol Finance kuruluşu, en popüler 100 takımı açıkladı. 1.5 milyon takipçi farkla Fenerbahçe'yi geçen Galatasaray, 7.581 milyon ile dünyanın en çok takip edilen 8. futbol kulübü oldu, Fenerbahçe ise 9. sırada kaldı. Sıralamanın zirvesinde ise 36 milyon 619 bin takipçi ile Barcelona yer aldı.


BİZE ULAŞIN