"A.Gücü'nü küçümsedik"

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un basın sözcüsü Mehmet Yılmaz, Ankaragücü maçına ilişkin, ''Rakibimizi küçümsedik'' dedi.

Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ligde oynadıkları 13 maçta 10 beraberlik aldıklarını söyledi.

Ankaragücü karşısında oyuncuların beklenen mücadeleyi sergileyemediğini belirten Yılmaz, ''Benim görüşüm, rakibimizi küçümsedik. Oyuncularımızın bu davranışını sezonun en kötü oyununu ortaya koymamıza neden oldu. Ayrıca Ankaragücü yönetiminin de maç öncesi, 'Samsunspor maçına çıkmayacağız' ifadelerinin yaygın basında yer alması, oyuncularımızda ister istemez konsantrasyon eksikliği yaşanmasına neden oldu. 3 puan cepte anlayışıyla çıktığımız karşılaşmadan yine galip ayrılamadık'' diye konuştu.

Ligde hiç bir takımın küçümsenmemesi gerektiğine işaret eden Yılmaz, ''Teknik Direktörümüz Besim Durmuş'un ikazlarına rağmen futbolcularımızın rakibi küçümsemesi beraberlik serimizin artmasına neden oldu. Özellikle taraftarlarımızdan çok özür diliyorum'' şeklinde konuştu.

Samsunspor'un ligde alt sıralarda olmasının kimseyi endişelendirmemesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, ''Biz sıçrama yapabilecek kapasiteye sahibiz. Karamsarlığa gerek yok. Sadece üzerimizdeki maç kazanamama endişesini ortadan kaldırmalıyız. Futbolcularımızın Ankaragücü maçından aldığı ders çok önemli. İnanıyorum ki, bundan sonraki karşılaşmalarda kazanmak için ellerinden geleni yapacaklar ve kazanama endişesini üzerlerinden atacaklar'' ifadesini kullandı.

BİZE ULAŞIN