Fenerbahçe'de kalmalıydım

Real Betis'e gittikten sonra işler yolunda gitmedi. Geriye dönüp baktığımda hayatımda en büyük hatam ve pişmanlığım dediğim tek bir şey var:

Türkiye'de; Trabzonspor, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta forma giyen, Türk vatandaşı olup ay-yıldızlı forma ile mücadele veren Mehmet Aurelio sakatlığı nedeniyle iki yıldır ülkesi Brezilya'da futboldan uzak bir yaşam sürüyor. Rio'nun Marrayla bölgesinde villalardan kurulu bir sitede oturan Aurelio'yu evinde arkadaşları ile maç yaparken bulduk. Bizi tüm içtenliği ile karşılarken ilk sözleri Türkiye'ye duyduğu özlem oldu:

2013'te İstanbul'a döneceğiz
"En büyük üç kulüpte (Trabzonspor, Fenerbahçe, Beşiktaş) forma giyerek 11 yılımı Türkiye'de geçirdim. Kızım Aylin Türkiye'de dünyaya geldi. Eşim, ben ve kızlarım, Türkiye'yi çok seviyoruz ve çok özledik. Geçtiğimiz günlerde bir karar aldık. 2013 Ocak ayından itibaren İstanbul'a dönüp orada yaşamak istiyoruz."

Real Betis büyük hataydı
Türkiye'deki kariyerine Trabzonspor kulübünde başlayan ve burada çok mutlu günler geçirdiğini ifade eden Mehmet Aurelio, Fenerbahçe'nin kariyerini en üst seviyeye taşıdığı dönem olduğunu, Beşiktaş'ta ise yaşadığı sakatlıklar nedeniyle beklentileri karşılayamadığını söyledi. Hayatının dönüm noktasının Fenerbahçe'den ayrılmak olduğunu vurgulayan Aurelio "Fenerbahçe'den Real Betis'e gittikten sonra işler hiç yolunda gitmedi. Geriye dönüp baktığımda Fenerbahçe'den ayrılmanın büyük bir hata olduğunu görebiliyorum ve bunun pişmanlığını yaşıyorum" diye konuştu.

"1 yıl daha oynayıp jübile yapacağım"
Yaşadığı sakatlık nedeniyle futbolu özleyen Aurelio yeniden sahalara dönmek için kendini hazırlıyor. Bangu takımı ile idmanlara çıkan futbolcu, "Zor bir ameliyat geçirdim. Savaşçı bir kişiliğe sahibim. Şu anda hazırlık dönemi geçiriyorum. 1 yıl daha oynayıp jübilemi yapmak istiyorum. Sonra hedefim teknik direktörlük" dedi.

Türkiye Rio'ya gelse evimde ağırlardım
Şu an Türk Milli Takımı'nın kötü bir dönemden geçtiğini de belirten Aurelio şunları söyledi: "Genç ve yeni kurulan bir ekibin başında genç bir teknik direktör var. Hedefe gitmek için mücadele çok önemli ama yeni bir yapılanma içine girilmişse sabır ve anlayış da çok önemli olmalı. Her takım yeni bir sürece girerken böyle zorluklar çeker ama sonunun iyi olacağına inanmak ve milli takımın başındaki insanlara güvenmek gerekir. Milli takımın Brezilya 2014'te yer alamayacak olmasına bende çok üzüldüm. Keşke Rio'ya gelselerdi tüm kafileyi evimde ağırlasaydım ama şimdi bu çok zor."BİZE ULAŞIN