Benim tanıdığım Aykut Kocaman...

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Balıkesirspor'u 4-1 mağlup ettikleri karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Balıkesirspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.
Terim sözlerine rakiplerinin mücadelesini tebrik ederek başlayarak, "Bir defa Balıkesirspor'un müthiş mücadele ettiğini söylemeliyim. Balıkesirspor'a karşı ikinci ligde de oynadım. Benim için özel bir takımdır. Hocalarını, başkanlarını tüm camiayı tebrik ediyorum. Tüm istediklerini elde etmelerini diliyorum. " ifadelerini kullandı.

"HERKESİ HAZIR TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ"

Maçla ilgili değerlendirmelerinde ise Terim, göze hoş gelen bir futbol sergilediklerine inandığını söyleyerek, "Bu sene ilk defa resmi maça çıkanlar var. İkinci yarı hoş bir futbol oldu bence. İki tarafın attığı 5 gol vesaire. Burada faydalanacağımız oyuncu sayısı bizim için çok önemli. Herkesi hazır tutmaya çalışıyoruz. Bazı oyuncularımızın performansı da baya iyiydi. Yedek kalecimizi de ilk kez oynatma şansı bulduk. Gayet memnunum maçtan." dedi.

"BAZEN ŞİKAYET EDİYORUM..."

Farklı kulvarlarda oynanan maçların dönüşlerinde hem Galatasaray, hem de Türk takımlarının sıkıntı yaşayıp yaşamadığı ile ilgili soruya ise Terim, "Ben de bazen şikayet ediyorum ancak Galatasaray geçen sezonu şampiyon tamamlamış bir ekip. Uzun müddet lider götürdük. Süper Kupa'yı sezon başında aldık, hala da lideriz. Üç kulvarda da iyi gidiyoruz. Şampiyonlar Ligi'nden döndükten sonra genelde puan kaybediyoruz. Kafalar biraz başka yerlerde oluyor genelde. Ancak düzelmek zorundayız." dedi.

"DEĞİŞİM OLMAK ZORUNDA"

Kadroda oluşturdukları rotasyon ile ilgili de konuşan Terim, "Oturmuş bir kadromuz var ancak değişim olmak zorunda. Geçen senekinden daha farklı olmak zorundayız. Hedef tutturmaya çalışıyoruz. Oyuncularımızın sürekli bir yarışta olmalarını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Deneyimli teknik adam, son günlerde konuşulan 'Terim'e soru sorulamıyor' şeklindeki yorumlara ise, "Açıkçası benim muhattabı olduğum bir konu değil. Arkadaşlarımızın soruları varsa benim de o konuda bilgim varsa cevap veriririm. Böyle bir şey sözkonusu olamaz. Sorarlarsa bana birşey cevap veririm" cevabını vererek açıklamalarını sonlandırdı."HİÇ ARKA SOKAKLARA GİRMEDİM"

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, yayıncı kuruluşun ardından çıktığı basın toplantısında 'Galatasaray muhabirlerinin kendisine her soruyu soramaması' polemikleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Basın mensuplarının konuyla ilgili ısrarlı sorularan yanıt veren Terim, sorulan soruları en içten şekilde cevaplamaya çalıştığını ve soru cevaplarken da kendi deyimiyle 'arka sokaklara' düşmediğini belirtti.

Terim basın toplantısında şu ifadeleri kullandı, "İlk ve son kez bu konuyu konuşmayı umuyorum. Bu konulara bir daha girmeyiz diye düşünüyorum. Sizden ricam, futbolu çatışma ortamlarına sokmamanız. Hatta çarpışma ortamına da sokmamanız. Biz çatışma ortamlarından ne kadar zarar gördüğümüzü yaşayarak öğrendik, hala da yaşıyoruz. Benim tanıdığım Aykut Kocaman, birine bir şey söyleyecekse direkt söyleyecek kalitededir. Yalnız beni iyi tanıyorsunuz. Bir konu hakkında bir şey söyleyeceksem bir gönderme yapmam, ima etmem. Söyleyeceğim bir şey varsa söylerim. Arka sokaklara girmem, yan sokaklara girmem, direkt söylerim. Adı ne olursa olsun Türk meslektaşlarımın da aynı benim gibi düşündüğünü ve davrandığını düşünüyorum. Aklı selim hareket etmek zorundayız. Olaylara değişik yakıştırmalardan, değişik yaklaşımlardan uzak durmalıyız. Ucuz politikaların kimseye katkısı olmaz. Böyle yaklaşıyorum, böyle bakıyorum, böyle bakmaya devam edeceğiz." dedi.

İŞTE GOLLER:

GALATASARAY'IN İLK GOLÜ İÇİN TIKLAYIN

BALIKESİRSPOR'UN GOLÜ İÇİN TIKLAYIN

GALATASARAY'IN 2 . GOLÜ İÇİN TIKLAYIN

GALATASARAY'IN 3. GOLÜ İÇİN TIKLAYIN

GALATASARAY'IN 4. GOLÜ İÇİN TIKLAYINBİZE ULAŞIN