O söz Pendik'i rahatsız etti!

Ziraat Türkiye Kupası 4. tur maçında yarın Fenerbahçe ile karşılaşacak Spor Toto 2. Lig takımlarından Pendikspor'un kulüp başkanı Sami Bayram, karşılaşmanın ''intikam maçı'' olarak gösterilmesinden rahatsız olduklarını söyledi.

AA muhabirinin sorularını yanıtlayan Bayram, yerel ve ulusal basında 13 yıl önce Fenerbahçe'yi kupadan elemelerine vurgu yapılarak, ''13 yıllık intikam'' gibi ifadeler kullanıldığını belirterek, sporun barış ve dostluk olduğu yerde ''intikam'' ifadelerinin doğru olmadığını, kazanırsa Fenerbahçe'yi tebrik edeceklerini kaydetti.

İŞTE TARİHİ PENDİKSPOR - FENERBAHÇE MAÇININ ÖZETİSami Bayram, yarınki maça kesinlikle ''intikam maçı'' şeklinde bakmadıklarını kaydederek, ''13 yıl önce o günkü şartlarda Pendikspor kazandı. Sonuçta futbol bu, biri yenecek, biri yenilecek. Spor centilmenliktir, intikam davasına dönüşür mü? Maçı kesinlikle 'intikam maçı' olarak görmüyoruz. Bu olayların farklı şekilde yansıtılması doğru değil. Yansıtanların da yanında değiliz. Kulüp olarak bunu tasvip etmiyoruz. Fenerbahçe gibi Türkiye'ye mal olmuş dünyanın güzide takımlarından biriyle oynamaktan şeref duyuyoruz. Yarınki maçın dostluk ve centilmenlik içinde geçmesini bekliyoruz'' diye konuştu.

-''Haddimizi biliyoruz''-

Fenerbahçe ile yapacakları maça kazanmak için çıkacaklarını dile getiren Bayram, ''Her takım sahaya kazanmak için çıkar, biz de yarın bunun için çıkacağız'' ifadelerini kullandı.

Kazanırlarsa çok sevineceklerini ifade eden Sami Bayram, ''Ancak Fenerbahçe gibi bir takımla kendimizi aynı kefeye koymak doğru değil. Haddimizi biliyoruz. Fakat galibiyet neden olmasın. Maçın dostluk içinde geçmesini, iyi hazırlananın kazanmasını diliyoruz'' diye konuştu.

-''Futbolcularımız kendini göstermek isteyecektir''-

Sami Bayram, böyle maçların futbolcularına kendilerini gösterme şansı verdiğini belirterek, ''Fenerbahçe gibi bir takımla oynamak, her futbolcunun, her hocanın istediği bir şeydir. Futbolcular için bir pazardır. Bu pazarda herkes kendini göstermek isteyecek, hocamız en iyi kadroyu çıkaracaktır. Takımımıza güveniyoruz. Pendikspor olarak amacımız PTT 1. Lig'e çıkmak. Ancak Türkiye Kupası'nda da elde edilecek başarılarla gurur duyarız'' ifadelerini kullandı.

-''Yedekler de çıksa adı Fenerbahçe''-

Sami Bayram, Fenerbahçe'nin yarınki maça her zamanki ilk 11'inden farklı bir kadroyla çıkmasının beklendiğinin belirtilmesi üzerine, ''Rakibimizin yedekleri de çıksa ne olursa olsun adı Fenerbahçe. Aykut Kocaman'ın kendi düşüncesidir, saygı duyuyoruz. Maçımızın dostluk içinde geçmesini diliyoruz. Kimse farklı olaylar çıkarmasın'' dedi.

Fenerbahçe'nin yarınki maç öncesi kampa girmemesiyle ilgili olarak da Bayram, herkesin kendine göre bir hazırlanma şekli olduğunu, Fenerbahçe gibi kendini kanıtlayan, dünyaya mal olan bir takımın nasıl hazırlanacağı konusunda yorum yapamayacaklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN