Türkiye'ye meydan okumak için geldim!

Karabükspor'un Kongolu forveti LuaLua, "Yeni bir macera, yeni bir hayat için buraya geldim. Öğretmenim sayesinde futbolcu oldum" dedi

Galatasaray maçında gösterdiği performans ile gündeme gelen Kardemir Karabükspor'un başarılı santrforu LuaLua, SABAH'a konuştu. Karabükspor'un sezon başında İngiltere Championship Lig'deki Blackpool kulübünden transfer ettiği Kongo Cumhuriyeti vatandaşı 32 yaşındaki LuaLua, "Hayat hikayen nedir?" sorusuna "Kongo Cumhuriyeti'nin Zahi kentinde doğdum. 6 kardeşiz, 9 yaşında babam futbolcu olduğu için İngiltere'ye gittik. Ben futbolcu olmak istemiyordum, daha çok jimnastikçi olmak istiyordum. Okuldaki öğretmenim David Head bana en iyi futbol ayakkabılarını aldı. Şu anda futbolcu isem % 50 onun payı var. 16 yaşında benim futbolcu olmam için çok uğraştı ve futbola başlattı" yanıtını verdi.

"Çocuklar için çabalayacağım"
Lualua Karabükspor'u tercih etmesinin sebebini ise şu sözlerle açıkladı: "İlk önce Karabük'e sormak lazım beni neden tercih ettiler. Aslında yeni macera, yeni bir meydan okuma için Türkiye'ye gelmek istedim. Futbolu bıraktıktan sonra da kendimi dünya çocuklarına adayacağım. UNICEF gönüllüsüyüm. Hayatımın kalanında çocuklara yardım etmek için çalışacağım. Yani dünya barışı için çabalayacağım."

BİZE ULAŞIN