Aslan'ın kupa yolu aydınlık

Galatasaray, 36 yıl sonra karşılaştığı Balıkesirspor'u Elmander, Sercan, Aydın ve Ceyhun'un golleriyle uğurlayarak 5. tur biletini aldı. Yedek Aslan'ı iki asist ve bir golle Aydın sürükledi

MAÇIN GOLLERİ:
Yedek kadrosu ile Balıkesirspor karşısına çıkan Galatasaray, 25'te perdeyi açtı... Aydın'ın pası ile ceza sahası çizgisi üzerinde buluşan Elmander, sol ayağı ile yerden çıkardığı sert şut ile ağları havalandırdı: 1-0. 33'te Muhammet'in şutunu çelen Ufuk, Mustafa Şen'in kale çizgisine parelel gönderdiği topu, ağlarına yollamayı başardı: 1-1. 41'de Aydın Yılmaz'ın sağdan ortaladığı meşin yuvarlağın üzerinden atlayan Elmander arkasında bekleyen Sercan'ı golle tanıştırdı: 2-1. 61'de Aydın farkı ikiye çıkardı: 3-1. 70'te Ceyhun skoru ilan etti: 4-1.

GALATASARAY'IN İLK GOLÜ İÇİN TIKLAYIN

BALIKESİRSPOR'UN GOLÜ İÇİN TIKLAYIN

GALATASARAY'IN 2 . GOLÜ İÇİN TIKLAYIN

GALATASARAY'IN 3. GOLÜ İÇİN TIKLAYIN

GALATASARAY'IN 4. GOLÜ İÇİN TIKLAYIN

GALATASARAY: 4 - BALIKESİRSPOR: 1 (ÖZET)


MAÇIN ADAMI:
Aydın Yılmaz, gecenin en efektif futbolcusu oldu. İlk iki golün asistini yapan, üçüncü golün altına imzasını atan Aydın adına gecenin tek talihsizliği sakatlanarak oyunu terk etmesi oldu. Balıkesirsporlu Mustafa Şen de Arena'daki bir avuç seyircinin alkışını aldı.

MAÇIN KADER ANI:
Balıkesirspor, beraberliği sağladıktan sonra 40. dakikada yine Mustafa Şen ile öne geçme şansı yakaladı. Muhammed'in pası ile ceza sahasına sızan Mustafa'nın şutunu ayak darbesi ile kornere yollayan Ufuk Ceylan, ilk goldeki hatasını telafi etmeyi başardı.


'Beni tedbir kararı yıktı!'
Galatasaray'ı 2-1 öne geçiren golü atan sercan yıldırım, 90 dakika sonrası çarpıcı açıklamalar yaptı. Sercan, "neden forma bulamıyorsun" sorusuna, "geçen sene forma buldum ama şike davası sürecinde hakkımda alınan tedbir kararı nedeniyle bazı maçları kaçırdım. sonrasında toparlamak zor oldu. bu sezon ise birçok teklif olmasına karşın galatasaray'da kalmak ve formayı kapmak istiyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN