Futbolda Ülker paniği

Spora yılda 34 milyon dolar ayıran Ülker'in yeni sezonda futbol takımlarından desteğini çekeceği haberi, Spor Toto Süper Lig kulüplerini yeni arayışlara itti

Ülker'in sponsporluk anlaşması biten kulüplerle sözleşme yenilememe kararı ve futboldan desteğini çekeceği iddiası, başta 3 Büyükler olmak üzere Anadolu kulüplerinde de yeni arayışları başlattı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker'in "Sponsorluk anlaşması biten spor kulüpleriyle sözleşme yenilemeyeceğiz. Sporun kalitesinde istenilen iyileşme sağlanamadı" açıklamasının ardından, Ülker'in Beşiktaş ile yıllık 3 milyon dolar, Galatasaray ile ise yıllık 6 milyon dolar olan sponsorluk anlaşmalarının sezon sonunda yenilenmeyeceği kesinleşti. Spora yılda 34 milyon dolarlık bir bütçe ayıran Ülker'in Fenerbahçe Ülker dışındaki tüm takımlardan desteğini çekeceği öğrenildi. 3 Büyükler'in Ülker'in bu kararının resmileşmesinin ardından yeni sponsor arayışına gireceği öğrenildi. Fenerbahçe Ülker ile yola devam edecek olan Ülker'in yeni sezonda sadece Galatasaray ile yeni bir sponsorluk modeli üzerine çalışma yürüttüğü de gelen haberler arasında.

8 YILDA 200 MİLYON!
Son 8 yılda futbola 200 milyon dolarlık sponsorluk desteği veren Ülker'in Galatasaray ve Beşiktaş ile olan sponsorluk sözleşmeleri 2012-2013 sezonunda sona eriyor. Bursaspor, Trabzonspor ve Fenerbahçe'nin de futbol şubelerine destek veren Ülker'in futbola ayırdığı bütçeyi kadınlar hakkındaki sosyal sorumluluk projelerini desteklemek için harcayacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN