Gökhan Töre'den flaş açıklama

Rusya'nın Sovetskiy Sport gazetesi Gökhan Töre ile telefonda görüştüğünü ve Türk oyuncunun Rubin Kazan'ı terk ettiğini yazdı. Töre, "Rusya'dan ayrıldım, Kazan'a dönmek istemiyorum." dedi.

Geçtiğimiz günlerde, Rubin Kazan'ın hocası Kurban Berdıyev'un da aralarında olduğu bazı kulüp yetkilileri Türk futbolcu Gökhan Töre'nin menajeri Bektaş Demirtaş'tan oyuncunun transferi ile ilgili rüşvet istediği iddia edilmişti. Konuyla ilgili Töre'nin avukatı Georg Yablukov, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov'a mektup yazarak yardım istemişti.

Yaşanan olayın ardından Gökhan Töre'nin bir İstanbul kulübü ile anlaşmak için Türkiye'ye gittiği iddia edildi. Ancak, Sovetskiy Sport gazetesinin muhabiri Töre ile telefonla görüştüğünü ve oyuncunun Rusya'yı terk ettiğini yazdı.

Gazetede, Gökhan Töre'nin şu ifadeler yer alıyor:

"Ben gerçekten Rusya'yı terk ettim. Şu anda Kazan'a geri dönmek istemiyorum. Bunun için ciddi nedenlerim var ama şu an söyleyemem."

Bu arada Gökhan Töre'nin menajeri Ahmut Bulut, dün yaptığı açıklamada Gökhan'ın Türkiye'de olduğunu ve Türkiye'de her hangi bir kulübe transferinin de söz konusu olmadığını söylemişti.
BİZE ULAŞIN