"Şike olayı kaderimi etkiledi"

Çarşamba 28.11.2012 09:35
ABONE OL
Galatasaraylı futbolcu Sercan Yıldırım, sarı-kırmızılı takımda kalmak için mücadele ettiğini söyledi.

Galatasaray'ın Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda 4-1 kazandığı Balıkesirspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sercan, devre arasında takımdan gönderileceği şeklinde medyaya yansıyan haberlerin hatırlatılması üzerine, ''Ben Galatasaray'da kalmak istiyorum. Hocamın benimle ilgili düşüncesi nedir bilemem. Şu anda tek düşüncem formayı kapmak'' diye konuştu.

Maçta Aydın Yılmaz'a verdiği gol pasıyla ilgili olarak, ''Hayatım boyunca egoist davranmadım'' diyen Sercan, ''Her zaman takıma dönük oldum. Benim, takım oyuncusu olmadığım söylendi hep ama ben tersini yapmaya çalıştım. Bu durum, bizim takım olduğumuzu gösteriyor'' ifadelerini kullandı.

Sercan, Balıkesirspor'un özellikle ilk yarıdaki futbolu hakkında, ''Amatör ruh denen bir olay var. İlk yarıda bunu yansıtmak istediler. Biraz bocaladık ama beraberlik golünü yedikten sonra tekrar golü bulup üstün duruma geçmemiz iyi oldu. Aksi durumda sıkıntı yaşayabilirdik. İkinci yarı daha iyi oynayarak sonuca gittik'' şeklinde konuştu.

Şike olaylarından etkilendiğini de belirten Sercan Yıldırım "Geçen yıl şans buldum ama şike olayları çıktıktan sonra tedbir nedeniyle 2 maç kaçırdım. Sonra forma almak zorlaştı. O olaylar kaderime mal oldu. Olaylar çıktıktan 1 hafta sonra derbi vardı, o maça çıkabilsem belki de kaderim farklı olacaktı" dedi.