Biz gideriz siz kalırsınız!

Trabzonspor Teknik Direktörü Güneş, Es-Es karşısında varlık gösteremeyen öğrencilerine seslendi: "Yenilebilirsiniz ama alışkanlık haline gelmemeli. Ben giderim, başkan gider ama siz buradasınız ve bu takım sizinle ayakta kalmalıdır."

Trabzonspor, Eskişehir maçının yaralarını sarmaya çalışıyor. Bugün kupada Şanlıurfa ile oynayacak olan bordo-mavili takım basına iki gündür kapılarını kapatırken teknik direktör Şenol Güneş oyuncularına, "Yenilmek futbolun doğasında var. Önemli olan bunu alışkanlık haline getirmemek" dedi. Eskişehir maçı sonrası takımıyla toplantı yapan Şenol Güneş, "Ben giderim, bu yönetim bu başkan gider. Başkaları gelir fakat sizler burada kalırsınız. Bu takıma da bu camiaya da hayat veren insanlar sizsiniz. Bu yenilginin üzerini kapatalım ama derslerini de çıkaralım. Yenildik gitti, bitti kadar da basit bir durum yok ortada. Şanlıurfa maçını da bu anlamda çok önemsiyorum, önemsemeliyiz" ifadesini kullandı.

PAZARTESİ RAHATSIZLIĞI!
Öte yandan özellikle iç saha maçlarının Trabzon'da hep pazartesiye denk gelmesi sıkıntı yarattı. Bu konuda Futbol Federasyonu'na başvuru yapmaya hazırlanan yönetim gelecek haftalarda hafta sonu bir maçı evinde oynamayı istiyor. Ordu ve Eskişehir'den sonra G.Birliği ile de pazartesi günü karşılaşacak olan Trabzon'da yönetim maddi ve manevi olarak zarara uğramaktan şikayet ediyor.

BİZE ULAŞIN