"Fenerbahçe'den teklif gelirse..."

Ara transfer döneminde Mousa Sow'un yanına bir forvet almayı planlayan Fenerbahçe, çalışmalarını yoğunlaştırırken, gündemde yer alan Brezilyalı golcü Ari önemli bir açıklama yaptı.

HER ŞEY TEKLİFE BAĞLI

Spartak Moskova forması giyen Ari, "Kulübümle 1 yıllık daha sözleşmem var. 2013 Aralık ayında sözleşmem bitiyor. Elbette benimle kontrat uzatmak istiyorlar; ama şatlar önemli. Devre arasında bir gelişme olacağını sanmıyorum. Sezon sonu olabilir; fakat bu teklife bağlı. Eğer ara transfer döneminde iyi bir teklif gelirse bunu elbette değerlendiririm."

HAKKIMDA YAZILANLARI BİLİYORUM, ÜLKENİZİ ÇOK İYİ TANIYORUM

Moskova'da yaşayan ve Türkiye'yle ilişkileri olan arkadaşlarının, kendisiyle ilgili, Türkiye'de çıkan haberlerden bahsettiklerini belirten Brezilyalı golcü, "Bunlardan haberim var. Fenerbahçe'nin gündeminde olduğuma dair haberler yapılıyor. Fakat şu anda somut bir gelişme yok. Biliyorsunuz, Fenerbahçe'ye karşı Şampiyonlar Ligi play-off maçlarında oynadım. Ortamı gerçekten beğendim. Aslında ben İstanbul ve Türkiye'yi zaten biliyorum. Daha önce ziyaret ettim. Ülkeniz gerçektan çok güzel. Futbol açısından da öyle. Taraftarlar çok tutkulu ve orada oynayan pekçok Brezilyalı futbolcu var. Onların mutlu olduklarını biliyorum" şeklinde konuştu.

FUTBOLDA HER ŞEY MÜMKÜNDÜR

Ari, "Fenerbahçe senin için bir opsiyon mudur; teklif gelirse beklentin nedir?" sorusuna ise "Futbolda her şey mümkündür. Prensip olarak sezon sonunda teklifleri değerlendirmek istiyorum; ama devre arasında gelebilecek teklifin ne içerdiği de önemli. Ben gittiğim takımlarda uzun vadeli çalışmak isterim. Elbette 3 yılı kapsayan bir anlaşma yapmayı arzuluyorum. Genelde bu böyledir; ama diğer konularda fikrimi söylemem etik olarak doğru olmaz" ifadelerini kullandı.

27 yaşındaki oyuncunun Spartak Moskova'yla olan sözleşmesi 2013 yılının Aralık ayına kadar devam ediyor; piyasa değeri ise 4 milyon euro olarak gözüküyor.

Radyospor

BİZE ULAŞIN