Şenol Güneş'ten açıklama

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Şanlıurfaspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

İşte Şenol Güneş'in açıklamaları:

"Sonuçta ne olursa olsun Trabzonspor büyük bir camia. Biz doğru işler yapmalıyız. Başkalarının yapmaları bizim yanlış yapmamızı gerektirmez. Ben izlemedim. Tolga söylüyorsa yapıcıdır. Bizim için önce ülkemiz sonra biz geliriz. İnsanı büyük yapan da o belirli haksız saldırılara rağmen soğukkanlı kalıp mücadele etmesidir. Para kazanmak için biraz... Ticareti endüstri hali futbolun güzelliklerini bozdu. Eroin işleri kadın satma işleri çok kötü görünür. Ama içlerinde bazen öyle masum görünen işlerde öyle çok kötü işler yapılıyor ki bunlardan biri de futbol. Başbakan Erdoğan'ın yorumuna katılıyorum. Tarihi kişilikleri çok farklı tanıtıyorlar. Diziler yapılabilir ama bu ülkenin geçmişine hakaret hakkı vermez."

TOLGA ZENGİN "İŞLER GÜÇLER"E TEPKİ GÖSTERDİ 'İŞİMİZİ YAPTIK'

Trabzonspor kaptanı Tolga Zengin, Şanlıurfaspor maçından sonra yaptığı açıklamada İşler Güçler dizisinde yaşanan kupa diyaloğuna tepki gösterdi.

İşte Tolga Zengin'in açıklamaları:

"Çok severek izlediğim İşler Güçler dizisinde Trabzonspor'a büyük ayıp yapılmıştır. Biz kupa derdinde değiliz, hak hukuk peşindeyiz. Burdan sesleniyorum, Trabzonspor'a yapılan haksızlık espri konusu değildir ve olamaz. Ben şahsım adına bir daha bu diziyi asla izlemeyeceğim ve bu takımın kaptanı olarak da taraftarımızın tepkilerini göstermesini istiyorum. Hiçbir şey yapamıyorsak lütfen izlemeyelim. Kupa falan umurumuzda değil biz hak ve hukuk peşindeyiz" Tolga Zengin'in bahsettiği sahnede yaşanan diyalogda, Trabzonspor'un 2010-2011 sezonuyla ilgili itirazlarına bir gönderme bulunuyor.

"Güzel bir futbol olarak işimizi yaptık. Oynayarak maç kazanmak isteyen bir takımız. Ama oynadığımız oyun kendi oyunumuzun altında olduğu için bir güvensizlik var. Önce keyif almalıyız sonra da keyif vermeliyiz ama bunu henüz oluşturmuş değiliz. Bunları aşmak için çalışmak gerekiyor. Geçen hafta çok iyi başladık ama yediğimiz hatalı goller oyuncuları demoralize etti. Hem seyirci üzerinde hem takım üzerinde olumsuzluk vardı. Bugün iyi başladık ve gol bulduk. Bulunca da kontrol elimize geçti. İkinci yarıda kontrolü kısa süre de olsa rakibe verdik. Çıkışta gereksiz top hatalarımızda bunu gördük. Urfaspor'daki oyuncular bireysel özellikleri olan oyuncular. Özellikle orta alandaki top kayıplarında etkili olmaya çalıştılar. Trabzonspor 4 attı, daha da atabilirdi. Futbolun güzelliği de ilginçliği de bu. Herkes kendi açısından bakıyor. Yorumcu ile kahvedeki biri arasında fark yok bazen."

BİZE ULAŞIN