Es Es'te UEFA sevinci

Eskişehirspor Sportif Direktörü Zafer Tüzün, ''UEFA organizasyonlarından elde edilen gelirlerin geçici olarak dondurulması'' kararının kaldırılmasına ilişkin ''Kulüp olarak herhangi bir sıkıntılı pozisyondan dolayı bu duruma gelmedik. Sadece evrakın geç gitmesinden kaynaklanan bir durumdu. Ama böyle bir karardan dolayı sevinçliyiz'' dedi.

Tüzün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eskişehirspor'un güçlü bir camiaya sahip olduğunu ve hedeflerine ulaşmak için çaba gösterdiğini söyledi.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'nin (UEFA), Eskişehirspor'a verilen ''UEFA organizasyonlarından elde edilen gelirlerin geçici olarak dondurulması'' kararını kaldırmasını sevinçle karşıladıklarını ifade eden Tüzün, şunları kaydetti:

''Bizden istenen evrakın UEFA'ya geç ulaşmasından dolayı böyle bir uygulama olmuştu. Sevgili başkanımızın UEFA yetkilileriyle yaptığı görüşmede, 'evrakın kendilerine ulaştığını, bu tedbirin kaldırılacağını' zaten söylemişlerdi. Kulüp olarak herhangi bir sıkıntılı pozisyondan dolayı bu duruma gelmedik. Sadece evrakın geç gitmesinden kaynaklanan bir durumdu. Ama böyle bir karardan dolayı sevinçliyiz. Bundan sonraki yıllarda da Avrupa liglerinde olmak istediğimiz için herhangi bir sebepten dolayı ortada engel olmaması bizim için sevindiricidir. Eskişehirspor güçlü bir camia, hedeflerimiz var. Bu hedeflerimizi doğrultusunda yolumuza devam ediyoruz.''

Tüzün, pazar günü yapacakları Kasımpaşa maçına da değinerek, ''Belirlediğimiz hedeflere ulaşabilecek kadro yapısına sahibiz. Kasımpaşa maçını kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz. En büyük desteğimiz taraftar gücümüzdür. Taraftarımızın da desteğiyle hedeflerimize ulaşacağız'' diye konuştu.

BİZE ULAŞIN