"Fernandes'i çıldırttılar"

Beşiktaş'ın önceki gün Ziraat Türkiye Kupası'nda A.Gücü ile oynadığı maçta sergilenen futbol, siyah-beyazlıların maestrosu Manuel Fernandes'in de sinirlerini bozdu. Sakatlığı nedeniyle kadroda yer almayan ve karşılaşmayı locada izleyen Portekizli yıldız, 2-1 geride kapatılan ilk devrenin ardından soyunma odasına indi. Fernandes'in hedefinde daha çok teknik direktör Samet Aybaba'nın bu maçta forma şansı verdiği genç oyuncular vardı.

AYBABA DA KIZDI
"Forma giymek istiyorsunuz ama sahada hiçbir şey yapmıyorsunuz. Elinize fırsat geçmiş, size bir şans verilmiş ama bunu kullanmıyorsunuz. Bu maçta oynamayacaksanız, hangi maçta oynayacaksınız? Beşiktaş bu mudur!" diyerek fırça atan Fernandes, sonrasında da tüm arkadaşlarını motive etmeye çalıştı.

Tecrübeli oyuncunun ardından ise teknik direktör Samet Aybaba, sahadaki sıkıntıları sert bir üslupla futbolcularına anlattı. Devrede tecrübeli Uğur ve Batuhan'ı sahaya sürüp, sonrasında ise İbrahim'i de oyuna alarak maçın gidişatını Beşiktaş'ın lehine çeviren Aybaba, mücadelenin ardından yaptığı açıklamada da kupa maçlarında şans verdiği oyuncuların maça konsantre olamadığından şikâyet etmişti.

Vatan
BİZE ULAŞIN