Beşiktaş'tan ünlü hocaya teklif

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Zico'ya resmi teklifte bulunacak.

Önder Özen'i, Futbol Genel Direktörlüğü'ne getirerek hem kendi camiasında hem de Türk futbolunda köklü bir değişim yaratmak isteyen Beşiktaş Yönetimi'nde sıra teknik direktöre geldi. Yönetimin en büyük hayali olan futbolu kurumsallaştırma operasyonun son hamlesi olan Arthur Zico'nun, Beşiktaş'a en yakın isim olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz sezon Brezilyalı hocayı transfer etmek isteyen fakat bunda başarılı olamayan yönetim iki ay önce Zico ile yeniden temasa geçti. Beşiktaş'ın teklifini memnuniyetle karşılayan tecrübeli hoca, o dönem Tamer Kıran'ın, Futbol Genel Direktörlüğü için Önder Özen'i düşündüklerini söylemesinin, Zico'yu daha da heyecanlandırdığı ortaya çıktı. Özen ile anlaşarak Zico'nun Beşiktaş'a gelmesine zemin hazırlayan yönetim, birkaç gün içerisinde Brezilyalı teknik adama resmi teklifte bulunacak.

İki ay önce Özen'in Beşiktaş'a gelmesi halinde ise paranın sorun olmayacağını söyleyen Zico'nun, yapılacak teklife yeşil ışık yakması bekleniyor. Zico ile anlaşma sağlanamaması durumunda rota Prosinecki'ye çevirecek.

Milliyet
BİZE ULAŞIN