Bir değil çok yıldız alacağım

Demir: Bu sene de yıldız alacağım diyorsunuz yanlış mı anladım?.. Orman: Alacağım tabii... Bir değil çok yıldız alacağım... Bunun için ince eleyip sık dokuyoruz... Hedefimiz elbette şampiyonluk

Cuma 24.05.2013
Son Güncelleme: Cuma 24.05.2013
ABONE OL
Gündem yoğun, teknik direktör, stat, kongre v.s... Başkana kırmızı çizgileri olup olmadığını sorarak başlıyorum. "Ne istiyorsan sorabilirsin, hiçbir kırmızı çizgi yok" diyor. Geniş başlayıp geniş geniş devam ediyoruz anlayacağınız. İşte Fikret Orman röportajı: Stat sorularıyla başlıyorum:
Stat kaç kişilik olacak?
42 bin kişilik.
Kaç loca olacak?
144 locamız olacak.
Çarşı nerede duracak?
Onların yeri belli. Harika bir yerleri olacak.
Çarşı için bir ayrıcalık yapılacak mı?
Yapıldı bile, o bölüme loca yok.
Yani deyim yerindeyse Beşiktaş'ın kalbi Çarşı'nın oldu!
"Her yer Beşiktaş'ın kalbi ama orada bir bütünlük olması önemli!
Dünyanın en değerli sekizon yerinden biri burası. Bir gün bu stadın tapularını alma durumuna gelebilecek misiniz?
Burası bize göre dünyanın en değerli yeri. Önce stadımızı yapalım, çünkü stadın yatırımını biz yapıyoruz, geri kalan her şeyi daha sonra düşünmeliyiz.

PARAYI ÇÖPE ATMAYIZ
Stat yapıldıktan sonraki sezondan bahsediyorum, o zaman da feda muhabbetleri olur mu yoksa tribünleri dolduracak birkaç yıldız alınacak mı?
Bu sene de çok önemli yıldız ve yıldız adayları transferlerimiz var. Sadece yıldız almakla her şey olmuyor!"
Tamam da bu sene de yıldız alacağım diyorsunuz yanlış mı anladım?
Alacağım tabii.
En azından bir yıldız alacaksınız yani?
Bir değil çok yıldız alacağım. Şunu söyleyeceğim transferi yaptığınızda ilk gün büyük başkan olursunuz ama sonra sahada performans alamazsanız Beşiktaş'ın paralarını çöpe atmış olursunuz. Biz bunun için ince eleyip sık dokuyoruz."

150 MİLYON DOLARLIK BÜTÇE
Başkan, "Ben görev süremde bir Avrupa Kupası kaldırmak istiyorum" dediniz. Gözlerinize baktım, gerçekten inanıyordunuz...
İnanarak söyledim, inanıyordum, inanıyorum! Stat yapıldıktan sonra 120 belki 150 milyon dolarlık bütçemiz olacak. Bu avantajlarımız varken neden olmasın diye soruyorum. Arkama baktığımda böyle bir şey bırakmak istiyorum.
Son olarak önümüzdeki sezonun hedefini sorup bitirelim isterseniz...
Beşiktaş başkanının şampiyonluk dışında bir şey hedeflemesi mümkün müdür. Elbette hedefimiz şampiyonluktur.

SAMET HOCAYI ASLA NİHAT'LA AYNI KEFEYE KOYMAM...
Aybaba'nın giderken sergilediği tavır sizi rahatsız etti mi?
Hayır! Asla rahatsız etmedi. Samet Aybaba Beşiktaş'ın zor gününde görev almış ve başarılı bir sezon geçirmiştir! Tabi şunu da söyleyelim Samet hocayı bir yerden transfer etmedik. Sanırım iki yıldır çalışmıyordu ama biz teklif yaptığımızda ben bu işe varım dedi.
Samet hoca Beşiktaş'ın çocuğu, bu konumda biriyle yaşanacak sorunlar bundan sonra Beşiktaş'ın çocuğu tanımına uyanların göreve gelmesini zorlaştırır mı? Mesala Nihat örneği var.
Biz Nihat'la mahkemelik olmadık, o Beşiktaş'ı dava etti. Samet hocayı asla Nihat'la aynı kefeye koymam. Samet hoca Beşiktaş'a hizmetler yapmıştır. Gelirken güzel geldi, gidişinin de güzel olmasını umuyorum. Böyle olmalı ki, kapı kapanmasın!"