ABD'de buzları eriten buluşma

Demirören, Beşiktaş'ta başkanlığa adaylığını koyma kararı alan Adalı'nın yanına giderek elini sıktı. Mesafeli olan ilk temasın ardından küskünlük bir yana bırakıldı ve koyu bir sohbet ortamı oluştu

Cumartesi 25.05.2013
ABONE OL
Beşiktaş'ın, önümüzdeki ay yapılacak seçimli genel kurulunda Başkan Fikret Orman'a rakip çıkması kesinleşen Serdal Adalı ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören arasındaki buzlar nihayet eridi. İkili Başbakan Recep Erdoğan'ın ABD gezisinde barıştı. Büyük buluşma, ABD'deki Türk Kültür ve Medeniyeti Merkezi ile cami inşaatının töreninde gerçekleşti. Recep Tayyip Erdoğan'ın kafilesinde yer alan Demirören, Başbakan'ı karşılamaya gelen Adalı'yı görünce yanına gitti.

Fikir alışverişi yaptılar
Şike sürecinde araları açılan ikili, o günden sonra ilk kez konuştu. Demirören, Adalı'nın elini sıktı. Biraz mesafeli olan ilk temasın ardından, buzlar yavaş yavaş eridi ve küskünlük geride bırakıldı. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen buluşma sırasında adaylık için henüz kesin kararını vermeyen ve durum değerlendirmesi yapan Adalı'nın, bu konuda Demirören'le fikir alışverişinde bulunduğu öğrenildi.

Aralarını kupa açmıştı
Yıldırım Demirören'in Beşiktaş başkanlığı döneminde yöneticilik yapan Serdal Adalı, şike sürecinde tutuklanarak cezaevine girmiş, kazanılan Türkiye Kupası'nın mahkeme sonucu beklenmeden Futbol Federasyonu'na geri verilmesine tepki göstermişti. Adalı'yı küskünlüğe iten bir başka konu ise yalnız bırakılması olmuş, Demirören'in, tutukluluk döneminde kendisini ziyaret bile etmediğini belirterek sert açıklamalarda bulunmuştu.

Adayı Mustafa Denizli
Beşiktaş'ta genel kurul yaklaşırken, Serdal Adalı'nın listesi de şekillenmeye başladı. Kulislerde Murat Aksu'nun yanı sıra Merdan Araz, Dündar Yetişener, Murat Akdoğan, Ethem Sancak, Haşmet Bedii Kürüm, İsmail Ünal, Hüsnü Güreli ve Ali Doğan'ın Adalı'nın listesinde yer alacağı konuşuluyor. Bu arada Adalı'nın teknik direktör adayının Çaykur Rizespor'dan ayrılan Mustafa Denizli olduğu ileri sürüldü.