İradesi yüksek ve skorer bir takım

Kocaman, 2010-11 sezonunda şampiyon olan takımın skorer kimliği ile bu yıl UEFA'da yarı final oynayan ekibin iradesini harmanlayacak

Cumartesi 25.05.2013
Son Güncelleme: Cumartesi 25.05.2013
ABONE OL
Stajyer olarak anıldığı 2010-2011 sezonunda lig şampiyonu olan, çıraklık döneminde Türkiye Kupası'nı kazanan, kalfalık döneminde Avrupa'da yarı final gören ve Türkiye Kupası'nı kazanan F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, şimdi ustalık dönemine hazırlanıyor. Kocaman, 4. senesinde tüm kulvarlarda şampiyonluğu hedefliyor.

İki sezonun karması olacak
Tecrübeli çalıştırıcı, 2010-2011 sezonundaki takımını, "Skor gücü çok yüksekti. Oyun zaman zaman dibe vursa da, kolay skor bulma yeteneği bize zirveyi getirmişti" diye tanımlarken 2013-2014 sezonundaki takımda da skorer kimliğin ön planda olacağını söyledi. Kocaman, Avrupa Ligi'nde finalin eşiğinden dönen bu sezonki takımı için "İradesi yüksek oyunculardan kurulu. Hiçbir zaman vazgeçmiyorlar. Oyuncular gücünü mücadeleden alıyor" yorumunu yaptı.

Yılmadan hücum
Aykut Kocaman, "Hedefimiz, iradesiyle Avrupa'daki rakiplerini alt edebilen, hücum zenginliğiyle de Süper Lig şampiyonluğuna daha sıkı sarılan bir karışıma ulaşmak için çalışacağız. 2013- 14 sezonunda hem iradesi yüksek hem de skorer takım oluşturmak en büyük hedefimiz" sözleriyle ustalık dönemi hedefini ortaya koydu.