"Tanju Çolak öyle kolay olunmaz"

Cumartesi 25.05.2013 00:00
ABONE OL
Eski milli futbolcu ve Avrupa gol kralı Tanju Çolak, futbolun içinde olanların şapkalarını önlerine alarak düşünmek zorunda olduklarını söyledi.
Çolak, son dönemde futbolda yaşanan şiddet olayları nedeniyle Türk futbolunun her geçen gün kan kaybettiğini savundu.

Yeni sezonla çok şeyin değişeceğine inandığını ifade eden Çolak, şöyle konuştu:

"Futbolun içinde olanlar şapkalarını önlerine alarak düşünmek zorundalar, ya bu gemiyi yürütecekler ya da bu gemide hep beraber batacaklar. Seneye çok şeyin değişeceğine inanıyorum. Değişmek zorunda olduğunu düşünüyorum. Aksi takdirde Türk futbolunun marka değeri yerlerde geziyor. Kim ne derse desin futbolumuz her geçen gün kan kaybediyor. Sporda şiddet yasası çıktı ama statlarda uygulandığı yok. İnanıyorum ki gelecek sezon statlarda uygulanacak. Uygulanmak zorunda, yoksa şiddet olayları her geçen gün artacak."

Çolak, şiddet olaylarının önüne geçilebilmesi için devlet büyüklerinin duruma el atması gerektiğini vurgulayarak, "Özellikle sayın Başbakan dört büyük spor kulübü yöneticilerini çağırarak çok iyi mesajlar verip onlarla konuşmalı. Yöneticilerle konuştuğu zaman inanın bana her şeyin sonu olacaktır" dedi.

"Tanju Çolak öyle kolay olunmaz"

Galatasaray'ın milli futbolcusu Burak Yılmaz'ın performansını değerlendiren Çolak, Yılmaz'ın biraz daha zamana ihtiyacı olduğunu dile getirdi."Tanju Çolak öyle kolay olunmaz" diyen Çolak, "Baktığımız zaman son iki üç yılda, iyi performans sergileyen bir Burak Yılmaz var. Güzel, farklı goller atıyor. Bunu Avrupa'da bir ödülle süslemeli ki Tanju Çolak'a yaklaşsın" ifadelerini kullandı.