Eşlerini menajer yaptılar

Takımda bazı isimlerin eşlerini, hatta babalarını araya koyarak menajerlik parası aldığını söyleyen Tolga, kendisine verilen sözlerin tutulmaması nedeniyle kırgın olduğunu söyledi

Trabzonspor'un Kaptanı Tolga Zengin, TRT Spor'a bomba açıklamalar yaptı. Tolga 3 Temmuz sürecinden beri çok yıprandıklarını söyledi. Trabzonspor'a hiçbir zaman şart koşmadığını söyleyen Tolga, "Mukavele bile konuşmadım. Oturdum çay içtim, kalktım. Araya menajer sokmadım. İnsanlar bu kulübe eşlerini koydular, babalarını koydular menajerlik parası aldılar. (Zokora'nın transfer olduğu zaman menajeri eşiydi) Öyle bir şeye ihtiyaç duymadım. Bu para kulübün parasıydı. Kimsenin de bu kulübe bırakamayacağı paraları bıraktım. Sen bunları yaparken sana sözler veriliyor ama yerine getirilmeyince üzülüyorsun. Benim kırgınlığım ondan yana olmuştu. Ne kadar fedakarlık yaptıysak karşılığını göremedik. Bize verilen sözlerin yapılıp yapılmaması da para meselesi de değil manevi meseleler" ifadelerini kullandı.

KAZANSAK KUPAYI ALMAYACAKTIM!
F.Bahçe
karşısında finali kazanmış olsalar bile kupayı almayacağını açıklayan Tolga, "3 Temmuz sürecinden dolayı oluşan bir tepkimiz var. O takımın kaptanı benim. Ben o kupayı almayacaktım. Ben o kupayı almadığımda benim haricimde birisi o kupayı almaz zaten. Bu düşüncemden yönetimin haberi yoktu. Bir kaç takım arkadaşımla aldığım bir karardı o. Bizim tepkimizdi. Zaten madalya törenine de çıkmadım" diye konuştu.

İDMANDA BİLE KALEYE GEÇİRMEDİLER
Milli anlamda çok başarılı gitmiyoruz ama bazı insanlara da güvenmemiz gerekiyor. Bu ülkeye hiç bir katkı sağlamadan giden yabancı insanlar da oldu. O zaman bile ağzımı açmadım. Milli Takım kampında idmanda bile kaleye geçirmiyorlardı. O zaman bile ağzımı açmadım. Bana saygınız yoksa bile Trabzonspor kulübüne saygınız olsun dedim."

MECBURİYETTEN TRABZON'DA KALDIM
Trabzonspor'a emek veren insanların onore edilmediğine değinen Tolga, "Paradan önemli şeyler var. Şenol Güneş'in tırnağı olamayız. Sözleşmem Şenol Güneş'in sağlığından dolayı yenilendi. Yoksa kulüpten ayrılıyordum. Benimle sözleşme yenilemiyorlardı. Hoca ısrar etti. Ona rağmen hala yenilemediler. Sonra mecburiyetten yenilediler" diye konuştu.

EN ÇOK BEŞİKTAŞ İSTİYOR
Tolga'nın Trabzon'dan ayrılmak istediğini açıklamasının ardından yurtdışı ve yurt içinden birçok kulüp tecrübeli eldiveni renklerine bağlamak için harekete geçti. Sözleşmesindeki madde nedeniyle 5 milyon Euro veren kulübün transfer edebileceği Tolga için en istekli kulüp Beşiktaş. Kalede sıkıntı yaşayan siyah-beyazlıların yıldız kaleciyi kadrosuna katmak için girişimleri sürüyor.

BİZE ULAŞIN