Haber turu

Pazar 26.05.2013
ABONE OL

Yasak değil düzenleme
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, alkollü içki satışına yapılan yasal düzenlemeye ilişkin, "İşlem, yasaklayıcı değil, düzenleyicidir" dedi. Kılıç, spor müsabakalarından sonra yaşanan şiddetin kaynağının alkol olduğunu belirterek, "Stadyumlarda ve spor alanlarında yaşanmakta olan olayların pek çoğunun da nedeni yine aşırı alkol tüketimidir. Devlet kurumlarının yasalara dayanarak bu yönde düzenlemeler yapması, en doğal hakkıdır" ifadelerini kullandı.

Çaykur Rize'de Çalımbay sesleri
Çaykur Rizespor'da teknik direktör Mustafa Denizli'nin görevden ayrılmasının ardından daha önce yeşil mavili kulübü iki kez çalıştıran Rıza Çalımbay'a teklif götürüldü. Daha önce 2004-2005 ve 2007-2008 sezonlarında Karadeniz ekibini çalıştıran Çalımbay, "Yönetim ile hafta içinde bir araya geleceğiz. Rize'yi seviyorum ve çok iyi tanıyorum. Taraftar merak etmesin, anlaşırsak iyi bir takım kuracağız" dedi.

Dünya Kupası Bursa'da sahnede
Türkiye'de 21 Haziran-13 Temmuz arasında düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası dolayısıyla Bursa'da, Kupa Turu etkinliği yapıldı. Etkinlik kapsamında kent meydanında turnuvanın resmi topu "Cafusa"nın dev maketi ile yeni tasarımıyla ilk kez Türkiye 2013'de sahibini bulacak FIFA U20 Dünya Kupası'nın yer aldığı Kupa Tırı, kent meydanında açıldı.

Messina: 2014'ten önce gelemem
A Milli Takım'ın başına geçmesi için görüşülen CSKA Moskova'nın ünlü koçu Messina, bir Rus haber sitesine "2014'ten önce görev almam zor" dedi. Messina, "Türkiye çok yetenekli oyunculara sahip. 2016 Rio'ya gitme ihtimalleri yüksek. Sezonun bitmesiyle federasyon yetkilileriyle bir kez daha konuşacağız. Ancak sözleşme imzalasam bile 2014'ten önce takımın başına geçmem çok zor" dedi.

Ahmet İlhan'ın hayali İngiltere
Kardemir Karabükspor'da gösterdiği performansla A Milli Futbol Takımı'na kadar yükselen Ahmet İlhan Özek, hayalinin İngiltere Premier Ligi'nde forma giymek olduğunu söyledi. Ada'da futbol oynamayı çok istediğini Ahmet İlhan, "Özellikle Manchester United ve Liverpool hayallerimi süsleyen takımlar. İnşallah çok çalışıp, üzerine koyarak, oralarda oynama şansı yakalarım" diye konuştu.