Bobo gitmek istiyor

Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, yabancı oyuncuları Kayseri'de tutmak zorlandıklarını söyledi.

Pazartesi 27.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 27.05.2013 16:29
ABONE OL
Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma, yabancı oyuncuları ellerinde tutmakta zorlandıklarını söyledi. Hurma, hem yerli hem de yabancı oyuncuların Kayseri'de göze battıktan sonra gelen teklifler nedeniyle takımdan ayrılmak istediklerini kaydetti.

Özellikle yabancı oyuncuların ailevi nedenlerden dolayı İstanbul'da olmak istediklerinin altını çizen Hurma, "Yabancı oyuncular, eş ve çocuklarının durumu nedeniyle Kayseri'de kalmak istemiyor. Bir de, bizim verdiğimiz ücretlerin kat ve kat fazlası verilince işimiz hiç kolay olmuyor" dedi.

Yabancı oyuncular konusunda son derece dertli olduğunu dile getiren Süleyman Hurma, Bobo ve Cleyton için Avrupa'dan önemli tekliflerin geldiğini bu oyuncuları kadroda tutmak için kendileri ile yakından ilgilendiklerini söyledi. Hurma, "Bugün bile Bobo ile sıkıntı yaşıyoruz. Neredeyse pamuk ipliği ile tutuyoruz onu kadromuzda. Onun ailesinin ferdiymiş gibi ailesiyle ilgileniyorum, çocukları ve eşi ile ilgileniyorum. Çocuklarının okulları ile ilgileniyorum. Aman bir şey olmasın diye. Prosinecki ailesini buraya getiremedi. İstanbul'a ailesini getirecek. Şota'nın ailesi İstanbul'da kalmıştı. Zurap'ın ailesi burada değil, İstanbul'da. Bütün şehri yenilemek, burada olmayan şeyleri, olmayan kültürü, olmayan bir anlayışı, olmayan bir okulu buraya getirmek bizim ne görevimiz ne de öyle bir gücümüz var. Ama şunu da söyleyeyim; görevimiz değil ama gücümüz olsa bunu yapmayı tabi arzu ederiz. Cleyton'a Avrupa'dan birçok transfer teklifi var, direndik vermiyoruz" diye konuştu.

Kayserispor'un yakında tamamlanacak olan yeni tesisleri ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Hurma, "Cumhuriyet tarihinde hiçbir kulübün sahip olmadığı, kolay kolay da olamayacağı tesislere kavuşmak üzereyiz" dedi. Hurma, bitmek üzere olan tesislere Avrupa'da bile rastlamanın mümkün olmadığını dile getirerek şöyle konuştu:

"Cumhuriyet tarihinde bir Türk takımı böyle bir tesise sahip olmadı, olması da çok kolay değil. Şu anda Avrupa'nın bile en sofistik en modern en değerli tesisleri içinde. Zaten Güney Amerika'da böyle bir tesis yapılması mümkün değil, Afrika'da yapılması söz konusu değil. Asya'da Afganistan'da yapacak halleri yok. Dünyanın en önemli tesislerinden bir tanesi. Bizim için çok önemli ve değerli. Biz neye sahip olduğumuzu iyi analiz edebilirsek onu geliştirebiliriz"