Tesadüfün böylesi

UEFA'nın bu sezonki iki finalinde gol dakikaları ve maçların gidişatı aynıydı

UEFA'nın Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi finallerinde yaşanan olayların benzerliği "Böyle tesadüf olur mu?" dedirtti. Avrupa Ligi finalinde Chelsea, Benfica karşısında 60. dakikada Torres ile öne geçti. 68'de Benfica Cardozo'nun penaltısıyla eşitliği sağladı. +93'te İvanoviç'in golüyle Chelsea kupaya uzandı. 10 gün sonra Dortmund, B.Münih karşısında öne geçti. Bayern, 60'da Mandzukiç ile ilk golü atarken, 68'de İlkay skoru dengeledi. 89'da Robben kupayı kazandıran golü attı. İki kupada yaşanan benzerlikler, "Tesadüfün böylesi" dedirtti.

NURİ&İLKAY'IN GÖZYAŞLARI
Dortmund'un finalde yenilmesiyle iki Türk oyuncu İlkay Gündoğan ve Nuri Şahin büyük üzüntü yaşadı. 'Şampiyonlar Ligi finalinde ilk gol atan Türk oyuncu' unvanını elde eden İlkay Gündoğan ile Nuri Şahin; Yıldıray Baştürk ve Hamit Altıntop'un ardından finalde görev yapan Türkler oldu. Gözyaşlarını tutamayan ikiliyi teknik direktör Jürgen Klopp teselli etmeye çalıştı. Nuri Şahin, karşılaşma sonrası bu kadar yaklaşmışken kupayı alamamanın büyük hayal kırıklığı yaşattığını belirterek, "Çok üzgünüm" diye konuştu.

İKİ GÖRÜŞ

LEVENT TÜZEMEN: Kupayı Beckenbauer aldı!
UEFA'nın ekonomik yetersizlik nedeniyle Malaga'yı Avrupa dışına itmesine ilk tepkiyi B.Münih'in eski başkanı Beckenbauer vermiş ve Platini'ye, "Sen önce oğlunun çalıştığı PSG'ye cezayı kes" demişti. Platini, bu çıkış sonrası, Bayern'in kupayı kazanması için her desteği verdi. Yarı finalde hakem Kassai, Barça'yı doğradı. Finalde de İtalyan Rizzoli, Ribery'nin attığı dirseği görmezden geldi. Sarı kartlı Dante de penaltıda atılmalıydı. Sonuçta kupayı Bayern değil, Beckenbauer aldı.

İSKENDER GÜNEN: Bu gelişimden ders almalıyız
Son yılların en mücadeleci ve oyun olarak üst düzeyde olduğu bir maçtı. Gerek B.Münih gerekse Dortmund son yıllarda Alman futbolunda büyük aşama yapan ve diğer takımlara göre önde olan iki takım. Bu maçtan çıkartacağımız dersler ise 2000'li yıllarda büyük düşüş içerisinde olan ve oyuncu yetiştirmekte sorunlar yaşayan Almanya, planlı ve programlı bir organizasyonla gelişip özellikle yetenekli oyuncu konusunda büyük mesafe aldılar.

BİZE ULAŞIN