Evlatlar küsmez

Tecrübeli teknik direktör: Allah bana futbolcu, kaptan ve hoca olarak Beşiktaş'a hizmeti nasip etti. Ben bu kulübün evladıyım ve asla küsmem

Çarşamba 29.05.2013
Son Güncelleme: Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Para konuşmadım
Beşiktaş'la sözleşmesini 10 taksit halinde 1 milyon 550 bin lira ödenmesi koşuluyla fesheden Samet Aybaba, duygusal açıklamalarda bulundu. "Beşiktaş benim yuvam" diyen Aybaba sözlerini şöyle sürdürdü: "Allah bana futbolcu, kaptan ve en son hoca olarak bu camiaya hizmeti nasip etti. Ne görev alırken, ne de bırakıren para konuştum. Biz Beşiktaş'ın evladıyız ve evladın yuvaya küsmesi diye bir şey olamaz."

Başarılı oldum
"Rakiplerin güç ve bütçe açısından daha önde olduğu bir ortamda biz yüreğimizi ortaya koyduk. Başarılıyım; Beşiktaş ligi üçüncü bitirdi ve Avrupa vizesi aldı. Hedefimiz şampiyonluktu. Ancak birçok şanssızlıklar yaşadık. Bizim de hatalarımız oldu. Sakatlıklarla uğraştık, bu teknik kadronunun hatasıymış gibi gösterildi, bence haksızlık yapıldı. Sonuçta ufak detaylar, bizi şampiyonluktan ve Şampiyonlar Ligi'nden etti."

Devam etmeliydim
"Beşiktaş'tan ayrılma konusuna gelince, önce bir haksızlığı düzeltelim; ayrılık sürecinde yönetimle ciddi pazarlıklar yaptım gibi algılandı. 'Avukatım görüşecek' sözünü, yaşananlarla ilgili kırıldığım ve benimle devam etmeleri gerektiğine inandığım için söylemiştim. Yoksa yönetimin önerdiği fesih bedelini aynen kabul ettim. Umarım Beşiktaşımız bundan sonra çok daha iyi yerlerde olur."