Hayallerim uğruna ölürüm

"Hayalim Wembley, Santiago Bernabeu gibi statlarda final oynamak.. Karınca, 'Hacca gidiyorum' demiş. 'Ama oraya gidene kadar ölürsün' demişler. O da 'Olsun bu uğurda öleceğim' cevabını vermiş"

Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun takımın başına getireceğini açıkladığı Mustafa Akçay, 1461 Trabzon'da geride kalan sezonda başarılı işlere imza attı. Özellikle Türkiye Kupası'nda büyük takımlara karşı aldıkları sonuçlarla tüm dikkatleri üzerine çeken Akçay, çalışma tarzının yanı sıra tespitleriyle de farklı bir yapıya sahip olduğunu gösterdi. 2 Mart 2013'te SABAH'a verdiği röportajda, çarpıcı açıklamalar yapan Akçay, Trabzonluların genetiğine dikkat çekerek bu bölgeden dünyaca ünlü futbolcular yetiştirilebileceğini belirtmişti. Şimdi Trabzonspor'da başarılı olmak için mücadele edecek olan Akçay'ın o açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Yörenin genetiğinde var

Allah bu yöreye bir takım genetik özellikler vermiştir. Futbolun istediği bütün değerler yöremizde var. Santrfor dışında bütün bölgelere Real Madrid'de oynayabilecek oyuncular yetiştirilebilir. Santrfor ise uzun vadeli bir iştir.
Biz Trabzonlular hedefsiz olamayız. Real Madrid'e yakın bir kulüp yapısı oluşturulabilir. Mevlana'nın dediği gibi 'Ekmek parçalanmadan lokma olmaz."

Sağ beyin pasifleşti

İnternet, oyuncuların beynini etkiledi. Sol beyni daha aktif hale getirirken sağ beyni pasifleştirdi. Oysa takım olmak, ortak akıl üretmek için sağ beyne ihtiyaç vardır.
Wembley, Bernabeu gibi statlarda final oynamak en büyük hayalim. Karıncaya sormuşlar, 'Nereye gidiyorsun?' O da 'Hacca' demiş. 'Ama oraya gidene kadar ölürsün' demişler. O da 'Olsun hayallerim uğruna ölürüm' demiş.

Yardımcısı Mandıralı

Trabzonspor'un yeni yönetimi, Mustafa Reşit Akçay'ı teknik direktörlük görevine getirdikten sonra yardımcı antrenörlük için de Hami Mandıralı'ya teklif götürme kararı aldı.