Sınır kalkmıyor!

Futbol Federasyonu kararını değiştirmiyor. Galatasaray'ın yabancı transferinde sınır kalksın talebi ve F.Bahçe'nin "2014'teki 5 yabancı kuralına göre transfer yapıyoruz" çıkışı sonrasında TFF'nin tavrı belli oldu: Geri dönmeyiz!

Çarşamba 29.05.2013
Son Güncelleme: Çarşamba 29.05.2013
ABONE OL
Futbol Federasyonu yabancı futbolcu transferinde sınırı kaldırmıyor. Galatasaray'ın yabancı futbolcu transferi serbest bırakılsın açıklamasına Fenerbahçe'nin tepki göstermesi ve alınan kararın uygulamasını istemesi tartışmaları devam ederken Futbol Federasyonu, yabancı futbolcu transferinde alınan kararda bir değişikliğe gitmelerinin söz konusu olmadığını belirtti. Galatasaray, Avrupa'da başarılı olunması için yabancı futbolcu transferinin 2014-2015 sezonundan itibaren 8 futbolcu transferine izin verilmesi ve bu 8 futbolcudan 5'nin müsabakalarda isim listesine yazılmasına karşı çıkmıştı. Fenerbahçe ise Futbol Federasyonu'nun kademeli olarak yabancı futbolcu transferine sınırlama getirme kararı aldığı için yerli futbolcu transferine ağırlık verdiğini, planlamasını buna göre yaptığını ve TFF'nin almış olduğu kararın değişmemesi gerektiğini açıklamıştı.

Bu karar değişmez
Galatasaray ve Fenerbahçe arasında yabancı sınırlamasında yaşanan bu karşılıkla açıklamalara Türkiye Futbol Federasyonu son noktayı koydu ve bir yönetici SABAH'a şunları söyledi: "Alınan karar değişmez. 2014-2015 sezonunda kulüpler en fazla 8 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalayabilecek. Bunların beşini müsabakalarda isim listesine yazacak. Bundan geri dönüş olmaz. Bunu herkes bilmeli."

İşte o talimatname
Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 13 Haziran 2012 tarihinde aldığı karar şöyle: "TFF Yönetim Kurulu, Spor Toto Süper Lig'deki kulüplerin 2013-2014 sezonunda en fazla 10 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalayabileceklerini, bunların 6'sının müsabaka isim listesinde yer alabileceğini, 2014-2015 sezonunda ise en fazla 8 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalayabileceklerini, bunların 5'ini müsabakalarda isim listesine yazabilecekler."