Yönetim istifa etti

Medical Park Antalyaspor'da, Başkan Hasan Akıncıoğlu'nun genel kurulda yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından yönetim kurulu istifa kararı aldı.

Çarşamba 29.05.2013 00:00
ABONE OL
Medical Park Antalyaspor Yönetim Kurulu Üyesi Emin Altıner, Kulüp Başkanı Hasan Akıncıoğlu'nun genel kurulda yeniden aday olmayacağını açıklamasının ardından yönetim kurulu olarak istifa kararı aldıklarını belirterek, "Yurt dışında bulunan arkadaşlarımızı da aradık, çoğu bu karara katıldı'' dedi.

Hasan Subaşı Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında yönetim kurulu üyeleri adına konuşan Altıner, 14 Haziran'da yapılacak genel kurulunda kulüp başkanı Akıncıoğlu'nun aday olmayacağını açıkladığını anımsattı.

Kendisinin ve yönetim kurulundaki arkadaşlarının Akıcıoğlu ile beş yıldır birlikte çalıştığını anlatan Altıner, geçen yıl yapılan genel kurulda kendilerinin 3 yıllığına göreve geldiklerini söyledi.

"Yönetim kurulu olarak istifa kararı aldık. Yurt dışında bulunan arkadaşlarımızı da aradık, çoğu bu karara katıldı" diyen Altıner, "Mutlaka bu işe sahip çıkacak çok değerli arkadaşlarımız olacaktır. Onlara da gerekli desteği veririz. Antalyaspor daha iyi yerlere gelecektir. Bu kutsal bir görevdi, bu görevi iyi bir şekilde tamamlamış olmanın mutluluğu içindeyim'' diye konuştu.

Kendilerinin kulüp başkanı ile hareket ettiklerini dile getiren Altıner, kimse ile hiçbir sorunları bulunmadığını, kimseye kırgın olmadıklarını belirtti.
Yönetim Kurulu Üyesi Bora Terzioğlu da Akıncıoğlu'nun genel kurulda aday olmayacağını açıklamasının aslında bir istifa kararı olduğunu ifade ederek, 19 yönetim kurulu üyesinin 3 yıllığına seçildiğini, mevcut üyelerin seçime katılması durumunda o günkü genel kurulda seçim gündeminin görüşülemeyeceğini söyledi.

Terzioğlu, ''Kulüplerde eski başkanın, yeni başkana yönetim kurulunu belirleme hakkı tanıması lazım. 19 üye arasından yeni yönetimde görev alacaklar olabilir. 14 Haziran'daki genel kurulda böyle bir atmosfer oluşturabilmek için yönetim kurulu olarak istifa kararı alındı ki o gün yeni bir yönetim kurulu oluşsun'' dedi.

Toplantıya yönetim kurulu üyeleri Hakan İrban, Bora Terzioğlu, Salih Peker, Erdal Tontu, Ömer Durna, Osman Gülmez, Nurettin Ünal, Yıldırım Cömertoğlu da katıldı.