Aysal: Arda G.Saray'a dönebilir...

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, GS TV'de katıldığı programda transfer planları ile ilgili açıklamalar yaptı.

Perşembe 30.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Perşembe 30.05.2013 17:06
ABONE OL
Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, yönetim kurulu içinde bazı arkadaşlarının yorulduğunu gördüğü için 22 Haziran'da gerçekleştirilecek olağanüstü genel kurula gitme kararı aldığını söyledi.

Aysal, Galatasaray TV'de katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulunurken, seçime gitme süreçlerini ve kamuoyunda gündem olan konuları değerlendirdi.

İki yıl önce yönetim kurulu olarak çok iyi bir ekiple yola çıktıklarını aktaran Aysal, şunları kaydetti:

"Ancak aceleyle kurulmuş bir ekipti. Son iki seneyi de beraberce geçirdik. Zaman zaman medyaya da yönetim içi huzursuzluk olduğu haberleri yansıdı. Bazı fikir ayrılıkları tabii ki oldu. Zaman ilerledikçe, özellikle dolu dolu geçen iki senenin sonunda bazı arkadaşlarımızda yorulma belirtileri oldu. Hatta Abdurrahim Albayrak, televizyonda bunu dile getirdi. Kulüplerde futbolcular nasıl değişirse, yöneticiler de değişebilir. Yeni bir güçle yolumuza devam etmemiz gerekiyor. Çözülmesi gereken ciddi sorunlarımız var. Kulüp olarak başarı hedefliyoruz. Yönetimimizi ve sistemimizi geliştirmemiz lazım."

Seçime gitme kararını önceden almadığını vurgulayan Aysal, bazı yönetici arkadaşlarının kendisini arayarak istekleri olduğunu aktararak, "Orada bende bir algılama oldu. Bazı arkadaşlarımız rahatsızlıklarını dile getirdiler. Ben de 'Yapmamız gereken bellidir. Kendimizi yenilememiz gerekiyor' dedim. Sonuçta seçime gitme kararı aldık" diye konuştu.