Kerim Frei transferi bitti

Galatasaray bu defa elini çabuk tuttu ve Fenerbahçe'nin de istediği Kerim Frei ile el sıkıştı.

Başkan Ünal Aysal'a en yakın isimlerden olan icra kurulu başkanı Lutfi Arıboğan'ın Aysal'dan aldığı yetki ile hem Fulham kulübü hem de 19 yaşındaki genç yetenek ile bir ön protokol yaptığı öğrenildi. Bu transfere bitti gözüyle bakan başkan Ünal Aysal'ın bugün Galatasaray TV'de bu transferin de tamamlandığını açıklaması bekleniyor.

GURBETÇİ OYUNCULARA YÖNELDİ
Aysal'ın Frei'yi çok isteyen Terim ile önceki gün Ottomans Otel'de yaptığı görüşmede oyuncu ile yapılan ön protokolden bahsettiği ve bu transferin de bitmeye yakın olduğu müjdesini verdiği ifade edildi. Türkiye'de yerli oyuncuların tavan yapması ve federasyonun gelecek sezondan itibaren yabancı sayısında kısıntıya gitmesi üzerine gurbetçilere yönelen Galatasaray'ın, Kerim'e yıllık 1.4, kulübüne ise 2 milyon euro önerdiği, taraflar arasında küçük pürüzlerin kaldığı bildirildi. Bu arada Galatasaray'a gelmeye sıcak bakan Jem Karacan için de Reading ile görüşüleceği gelen haberler arasında...

ANNESi FASLI
1993 yılında Avusturya'da doğan Kerim Frei'nin babası Türk, annesi ise Faslı... Futbol hayatına Grasshoppers takımında başlayan oyuncu, 2010 yılında Fulham'a transfer oldu. Geçen sezon kiralık olarak Championship ekibi Cardiff'te görev yaptı. Abdullah Avcı'nın girişimiyle Türk Milli Takımı'nı seçen Frei, son olarak Letonya ile oynanan maçın 61. dakikasında Oğuzhan'ın yerine girdi.

BİZE ULAŞIN