Potuk'tan sonra Yanal

Aziz Yıldırım, daha önce temaslarda bulunduğu ve Alper'in F.Bahçe'ye gitmesini sağlayan Ersun Yanal'ı da takımın başına getirmek istiyor. Diğer yerli aday ise Mustafa Denizli...

Perşembe 30.05.2013
Son Güncelleme: Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Fenerbahçe'de teknik direktör Aykut Kocaman'ın 4 yıllık mesaisi dün sona ererken, sarı-lacivertlilerin teknik direktör için ilk olarak yerli bir isme yöneldiği iddia edildi. Başkan Aziz Yıldırım'ın, Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal'ı takımın başına getirmeyi düşündüğü konuşuluyor. Yıldırım daha önce de Gençlerbirliği'ni çalıştırırken Yanal'ı göreve getirmek istemiş, ancak bu arzusu gerçekleşmemişti. Ocak ayında ise futbol dünyasından bir çok ünlü ismin katıldığı organizasyonda Ersun Yanal, Aziz Yıldırım ile yan yana oturmuş ve koyu bir sohbete dalmışlardı. Bunu gören Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, Yıldırım'a "Benim hocamı ayartmaya mı çalışıyorsun?" diyerek tepki göstermiş, Yıldırım ise, "Ben başkan olduğum sürece Ersun bu takımda çalışamaz" diyerek sert çıkmıştı. Ancak Ünal, "Sen onu istiyorsun. Ben seni tanıyorum" diye karşılık verince araya girenler ikiliyi birbirinden uzaklaştırmışlardı.

YENİDEN DENİZLİ OLUR MU?
Fenerbahçe'de Yanal'dan sonra gündeme gelen ilk isim Mustafa Denizli oldu. Sarı-lacivertli ekibi 'şampiyon yapan ilk Türk teknik adam' olan Denizli, 1.5 sezon çalıştıktan sonra sezon ortasında Aziz Yıldırım ile sorun yaşayıp görevi bırakmıştı. Geride kalan sezon Rizespor'u Süper Lig'e çıkarıp sonra görevini bırakan Denizli şu anda boşta... F.Bahçe için yabancı teknik adamlar da gündeme geldi. Bunlardan ilki Yıldırım'la 1998-99 sezonunda çalışan Joachim Löw oldu. Ancak Löw'ün çalıştırdığı Almanya'nın 2014 Dünya Kupası hedefleri bu transferi zorlaştırıyor. Bu sezon B.Münih'i Şampiyonlar Ligi şampiyonu yapan Heynkes de şu anda boşta olan ve F.Bahçe ile anılan bir başka isim oldu. W.Bremen'den ayrılan Thomas Shaaf da Fenerbahçe'ye önerildi.