Yoruldum gidiyorum!

F.Bahçe'deki 4 yıllık Kocaman dönemi sona erdi. Transfer zirvesindeki fikir ayrılıkları tecrübeli çalıştırıcının sonunu hazırlarken, istifa düşüncesiyle gelen Kocaman'ın transfer listesini bırakıp çıktığı ise bir başka iddia

Perşembe 30.05.2013
Son Güncelleme: Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
AZİZ YILDIRIM: Kaka, Arda gibi yıldızlar alacağım.
AYKUT KOCAMAN:
Böyle oyuncuların transfer edilmesi takımın dengelerini bozar. Holmen ve Emenike'ye yönelim.
AZİZ YILDIRIM: Ben dünyada ses getirecek, camiayı ayağa kaldıracak isimleri istiyorum. Siz Holmen ile uğraşıyorsunuz.
AYKUT KOCAMAN: Artık bunları kaldıramıyorum.

"İç hesaplaşma"

Fenerbahçe'de dün iki istifa gündeme bomba gibi düştü. Sarı-lacivertli yönetim, öğle saatlerinde Asbaşkan Ali Yıldırım, öğleden sonra ise Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman'ın istifasını kabul etti. Peki istifa sürecinde neler yaşandı? İşte perde arkası: Ali Yıldırım ile Aykut Kocaman, Karabük maçı öncesinde İBŞB'nin İsveçli oyuncusu Holmen ile ön sözleşme imzaladı. Bunu duyan Başkan Aziz Yıldırım, kupa finali öncesinde ikiliyle bir araya gelerek "Holmen F.Bahçe'de oynayacak kapasitede değil. Kaka, Arda gibi isimlere yönelmemiz gerekiyor" dedi.

Büyük transferler lazım
Asıl tufan ise, önceki gece kulüpteki görüşmede yaşandı. Yıldırım, Kocaman'a "Geçen sezon G.Saray 'çilek' söylemiyle hem şampiyonluğu kazandı hem de dünya çapında yankı uyandırdı. Gerekli bütçeyi sağladım. Neden büyük transfer yapmıyorsunuz? Siz hala Holmen ile uğraşıyorsunuz. Ben Kaka'yı transfer edeceğim. Bu transfer hem yankı uyandıracak hem de camiayı ayağa kaldıracak" dedi.

Hareket alanım yok
Kocaman ise "Kaka 2 yıldır doğru düzgün oynamıyor. Önceliğimiz santrfor, sol bek ve stoper olmalı" yanıtını verdi. Yıldırım bu yanıta rağmen Kaka ısrarını sürdürünce Kocaman, "Hareket alanım kalmadı. Artık bunları kaldıramıyorum. Yoruldum gidiyorum" deyip masadan kalktı. Ertesi gün de yazılı olarak istifasını yönetime sundu.