Kola milyoneriydim!

Futbola sokakta başlayan Arda, cebinde para yokken iddiasına yaptıkları maçların stresini hiçbir şeyde yaşamadığını söyledi ve ekledi: "Kazandığım kolaları bakkalın buzdolabında biriktirirdim"

Cuma 31.05.2013
ABONE OL
İspanya'da Atletico Madrid forması giyen milli futbolcu Arda Turan, sokak futbolundan yetiştiğini söyledi. Nike Halı Saha Ligi ile ilgili düşüncelerini paylaşan Milli oyuncu, Atletico Madrid'in kupa şampiyonluğuyla ilgili de açıklamalar yaptı. Kendini bildiğinden beri futbol oynadığını, futbolun hayatının en önemli kısmını kapladığını söyleyen Arda Turan sokak futbolunun hayatındaki en büyük zevklerden biri olduğunu belirtti. Arda sözlerini şöyle sürdürdü: "Evimde hala minyatür kaleler var. Antrenmandan geldiğimde 5-10 dakika oraya dalar çıkarım. Yetenek sokaktan çıkar, halı sahadan çıkar, alt yapıdan çıkar. Sen iyi bir futbolcuysan, iyi oynuyorsan birilerinin seni görmeme şansı yok."

DAHA BÜYÜK STRES OLABİLİR Mİ?
Küçükken
mahallede kolasına maç yaptıklarını anlatan Arda, anılarını paylaştı: "Kolasına maç yapıyoruz, cepte para yok. Kaybedersen kolayı nasıl ödeyeceksin? Onun stresinden daha büyük bir stres olabilir mi? Hayatta verdiğin sözü tutamamaktan daha büyük bir stres olabilir mi? Tabi o zaman yeteneğimize güveniyoruz. Maçları hep kazanırdım. Kolaları alıp bakkalın buzdolabında biriktirirdim. Gidip gelip içerdim. Ben sokak futbolunun profesyonel futbola bir yansımasıyım."

KUPA TÖRENİNDE AĞLADIM!
Atletico
Madrid'in kupa şampiyonluğuyla ilgili de konuşan Arda Turan, "Benim için kelimelerle ifade edilebilecek bir gün değildi. Gerçekten çok inanmıştık. Bernabeu Stadı'nda, 100 bin kişinin önünde, Madrid derbisinde, Real Madrid'i yenmek muhteşemdi. Kariyerimdeki en güzel anlardan bir tanesiydi. Seremonide Türk bayrağını omzuma almak gurur vericiydi. Ben çok duygusal bir adamım; bitiş düdüğünün ardından beş dakika ağladım" diye konuştu.