Türkiye'yi Galatasaray temsil edecek

UEFA Şampiyonlar Ligi resmi sponsoru Gazprom’un ünlü futbol adamı Beckenbauer yönetiminde çocuklar için başlattığı uluslararası Dostluk İçin Futbol Projesi'ne Türkiye de alındı. Projede Türkiye'yi 12-14 yaş Galatasaray Alt Yapı takımı temsil edecek.

UEFA Şampiyonlar Ligi resmi sponsoru Gazprom geçtiğimiz yıl çocuklar için başlattığı uluslararası sosyal sorumluluk projesi Dostluk İçin Futbol katılan ülke sayısını 2014 yılında ikiye katladı ve Türkiye'yi de dahil etti. Bu yıl proje kapsamında 16 ülkenin (Almanya, Beyaz Rusya, Bulgaristan, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İtalya, Macaristan, Polonya, Portekiz, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Türkiye ve Ukrayna) çocuk futbol takımı oyuncularının katılacağı bir dizi aktivite gerçekleşecek. Projede Türkiye'yi Galatasaray'ın yaşları 12 ila 14 arası değişen alt yapı takımı oyuncuları temsil ediyor.

PROJENİN KÜRESEL ELÇİSİ: FRANZ BECKENBAUER

Dostluk İçin Futbol projesinin ana etkinliği dünyaca ünlü futbol efsanesi Franz Beckenbauer'in yönetiminde 23-25 Mayıs tarihleri arasında Lizbon'da gerçekleştirilecek II. Uluslararası Çocuk Futbol Takımları Forumu. 2013/2014 UEFA Şampiyonlar Ligi final maçının oynanacağı gün gerçekleşecek Forum'un ardından genç temsilciler, Estadio da Luz'da oynanacak olan final maçını seyredecek.

Projeyle ilgili olarak Gazprom Yönetim Komitesi Başkanı Aleksey Miller, "Gazprom'un farklı sosyal sorumluluk projelerinin bir devamı olan Dostluk İçin Futbol adlı küresel girişimimiz, genç nesillerin karşılıklı saygı çerçevesinde eğitilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Bizim için bu proje, her şeyden önce geleceğe yapılan bir yatırım. Şirketimizin sosyal sorumluluk programları, çocukların sağlıklı bir biçimde, uyumlu bir gelişim için mevcut tüm olanaklara sahip olarak yetiştirilmesini amaçlıyor" açıklamasında bulundu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN