Avrupalılar 'Wesley' dedi

Galatasaray-Fenerbahçe derbisini okuyucularına duyuran Avrupa gazeteleri maçın tek golünü atan Sneijder'i ön plana çıkardı

Pazar akşamı Galatasaray'ın 1-0'lık galibiyetiyle sona eren derbi dünya basınında yankı bulurken, manşetlerde maçın tek golünü atan Wesley Sneijder vardı. Hollanda gazetesi De Telegraaf, derbiye geniş yer ayırırken, maçın kahramanı olarak 30 yaşındaki Hollandalı'yı gösterdi. Haberde hakemin 16 sarı, 2 kırmızı kart çıkardığının ve mücadelenin gergin bir ortamda oynandığının altı çizilirken, ayrıca Sneijder'in ligde 10 gole ulaştığına dikkat çekildi. Marca, AS, Bild gibi Avrupa'nın önde gelen gazeteleri de internet sitelerinden verdikleri derbi haberinde Sneijder'in İstanbul derbisinde kazananı belirlediğini vurguladı. Bu arada Hollandalı, dün eşi Yolanthe ile evliliklerinin dördüncü yıldönümünü kutladı.

Aslan uzlaşmıyor!
Galatasaray Kulübü, dün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bir bildirim ile dikkat çekti... Sarı-kırmızılı kulüp, 54 milyon lira vergi aslı ve aynı miktarda vergi ziyaı cezasına dair Vergi İdaresi ile 8 Nisan'da uzlaşma için masaya oturmaktan vazgeçtiğini duyurdu. Sarı kırmızılı yönetimin, mali kongre öncesi öncesi yaptığı hamle şaşkınlık yaratırken, perde arkasında bir vergi affı beklentisi olduğu öne sürüldü. Vergi affı ihtimali gerçekleştiği takdirde uzlaşmaya gidilerek ödenecek rakamdan çok daha azının ödeneceğini göz önüne alan Galatasaray yönetiminin bu hamleye imza attığı gelen haberler arasında.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN