Çanlar çalıyor

Son haftalar yaklaşırken alt sıralarda düşmeme yarışı son hız devam ediyor

Ç.RİZESPOR (30):
Son 6 maçta 1 yenilgi aldı. Bu sürede G.Saray ve Beşiktaş'tan 1'er puan aldı. Geride kalan haftalar Kayseri, Konya, Elazığ ve zirveden Fenerbahçe maçları bulunuyor. Son 6 hafta performansını, ligin geride kalan haftalarına yansıtırlarsa ligi 39 puan ile tamamlamaları muhtemel.

K.ERCİYESSPOR (29):

Düşme hattı takımlarının en formda olanı. 8 lig maçında 5 galibiyet, 1 beraberlik aldılar. Trabzon ve G.Saray maçları bulunuyor. Edinho devre arasında takıma katılıp, 9 maçta 9 gol attı. 15 hafta sonra düşme potasının üstüne ilk defa çıktılar. Son 6 maçında maç başı 1,6 puan ortalaması yakaladı. Bu ortalama ile ligi 39 puan ile tamamlarlar.

MP ANTALYASPOR (28):

Formu en düşük takım. 15 maçta 1 galibiyet aldı. Bu hafta F.Bahçe ile oynamaları onlar için dezavantaj. Ligin son haftasında da Trabzonspor ile oynayacaklar. Son 6 haftada 4 puan yani maç başı 0,6 puan ortalaması yakalayan Kırmızılar, çıkış yakalayamamaları durumunda ligi 32 puan ile tamamlayacak.

ELAZIĞSPOR (28):

Kalan maçları en zor olanı. Hem G.Saray hem Beşiktaş, hem de düşme hattındaki takımlarla oynayacaklar. Ligin 54 gol ile en çok gol yiyen takımı. 6 haftada 0,83 puan ortalaması yakaladı. Yükselişe geçemezlerse kalan haftalardan 4 puan çıkaracaklar.

KAYSERİSPOR (25):

Süper Lig'in 11 ile en çok kızaran takımı. Ertuğrul Seçme ile 4 maçta 3 galibiyet aldılar. Seçme ile yakalanan yükselen ivmenin kalan 6 haftada düşmemesi durumunda ligde kalmaları muhtemel.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN