'Volkan Demirel haddini bilecek'

G.Saray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, derbide ve sonrasında yaşananları, galibiyetlerine gölge düşürmek için sahneye konulan "beceriksizce bir oyun" olarak değerlendirdi

Derbi maçların genelde gergin bir ortamda geçtiğini belirten Galatasaray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün, Melo'dan Emre'ye, Volkan'dan Selçuk'a derbiye damga vuran olaylarla ilgili şunları söyledi:

Melo'nun değil, Emre'nin olayı vardı. Kırmızı kartı gören Emre'ydi. Yaptığı hareketlerden dolayı önce Emre'ye tepki gösterilmeli, ondan sonra isterseniz Melo'yu kınayabilirsiniz. Biri kırmızı kart gördükten sonra karşıdaki futbolcu 'hadi çık dışarıya' diye hareket yapıyor. Sportmence olduğu pek söylenemese de oluyor. Ancak maçın geneline baktığımızda karşı takımın kalecisinden başlayarak sportmenlik dışı hareketlerin hepsini saymamız lazım.

Volkan'a cevap vermem doğru değil ama sadece haddini bilmesi gerektiğini söylüyorum. Volkan bir futbolcudur, futbolunu oynayacak. Kimseyi tahrik etmeyecek. Aklının ermediği konularda ahkam kesmeyecek.

Selçuk protestoyu hak etmeyen çok değerli bir oyuncumuz. Taraftarımızın Selçuk'u bağrına basması lazım. Her oyuncunun kötü günü olabilir. Hak etmediği zaman böyle bir şey olursa tepkisi bu şekilde ortaya çıkmış olabilir. Doğrudur demiyorum ama anlayışla karşılamak gerekir.

Taraftarın istenmeyen bazı tezahüratları oldu. Her ne kadar adilane bir kural olduğunu düşünmesem de şeriatın kestiği parmak acımaz.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN