Türk futbolunu Melo mu kurtaracak!

"Melo'nun ceza alması için kurullarına yol gösteren beyanlarını, bir 'Başkan'ın tarafsızlık konumuyla bağdaştıramıyoruz..."

Galatasaray, F.Bahçe derbisinde Emre'nin gördüğü kırmızı kart sonrası yaptığı hareketlerle gündeme oturan Melo'nun ceza alması yönünde görüş bildiren TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e sert çıktı. Demirören'i taraflı davranmakla suçlayan sarı-kırmızılı yönetim şu açıklamayı yaptı: "Haklı galibiyetimize gölge düşürmek için gerçekleştirilen yayınları tebessümle izliyoruz. Ancak kulüplere eşit mesafede olması gereken federasyon başkanının, futbolcumuzla ilgili açıklamalarını, talihsiz bir beyan olarak değerlendiriyoruz. Melo'nun ceza alması için federasyon kurullarına yol gösteren ve etki altına almaya çalışan beyanlarını, bir 'Başkan'ın tarafsızlık konumuyla bağdaştıramıyoruz."

TARAFLI OLDUĞUNU KANITLADI

"Futbolcumuzun maç içinde, etik dışı hiçbir anlam taşımayan, dünyada sayısız örnekleri bulunan birkaç saniyelik tepkisini, geçmişte genel ahlaka aykırı eylemi nedeniyle ağır cezalara çarptırılmış bir futbolcuyla kıyaslamasını ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Türk futbolunu Melo'ya verilecek ceza kurtarmaz. Türk futbolunun saygınlığını yeniden sağlayacak kararları veremeyen bir TFF başkanının, kulübümüzden bir futbolcumuza ceza verilmesini istemesi, bugüne kadarki davranış ve uygulamalarında, ne kadar taraflı davrandığının kanıtıdır."

Levent Tüzemen:

TARAFSIZ DEMİRÖREN!
Beşiktaş'ta yöneticiyken Nouma oylamasında "Kalsın" diyen Demirören'in TFF Başkanı olarak Melo'yu hedef göstermesi koltuğunun verdiği sorumluluğa yakışmadı. Melo'nun tavrını ben de kınıyorum. Bunu Nouma'nın hareketiyle aynı tutan Demirören tarafsızlığını yitirmiştir. Keşke Meireles'in hakem Özkahya'ya yaptığı el hareketinin yanı sıra, G.Saray maçında edep yerini göstermesinden sonra da Nouma yorumunu yapabilseydi.

Ömer Üründül:
BİLETİ KESİLMELİDİR
Melo'nun yaptığı hareket taraflı tarafsız herkesi irrite etti. Futbolun içinde her şey vardır. Bir futbolcu, kasıtlı tekme atar, rakibiyle kavga eder, bunlar eleştirilir. Ama bu olay başka bir olay. Bir futbolcunun rakibi kırmızı kart gördükten sonra bu şekilde alaycı hareketlerde bulunması kötü bir şey. Ben Galatasaray Başkanı olsam bu tip futbolcunun faydalı da olsa hemen biletini keserim.

Demirören ne demişti?
"Galatasaray taraftarı bana kızabilir ancak Beşiktaş, bir hareketinden dolayı hakkında oylama yaparak Nouma konusunda bir karar verdi. Galatasaray, Beşiktaş'ın Nouma'da yaptığını, Melo için yapmalı."
* Demirören o toplantıda Nouma'nın kalması yönünde oy kullanmıştı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN