Dirk Kuyt: Sonunda başardım

İlk şampiyonluğunu yaşamaya hazırlanan Hollandalı,"Sonunda başardım. Kutlamalar festival gibi olacak" dedi

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, ülkesi gazetelerinden De Telegraaf'a röportaj vererek şampiyonluk heyecanını dile getirdi. 34 yaşındaki yıldız, "Ben optimist birisiyim. Kariyerim boyunca hep şampiyonluğa oynadım. İkincilikler gördüm. Bugüne kadar olmamıştı ama sonunda başardım gibi görünüyor. Bu sene hedefe ulaşamasaydık, korkarım ki hiç şampiyonluk yaşayamazdım" diye konuştu.

TIPKI VAN HOOİJDONK GİBİ...
Bir başka Feyenoord efsanesi olan Pierre van Hooijdonk'un da ilk şampiyonluğunu Fenerbahçe'yle tattığını hatırlatan Kuyt'ın röportajından satırbaşları şöyle;
Milyonlarca insanın sokaklara çıktığı, büyük bir festival bekliyoruz. Önceki şampiyonlukta takım havalimanından stada 8 saatte gelmiş. Yanlış anlamayın, bu yol normalde 20 dakikalık mesafe!
Wesley (Sneijder) beni hala tebrik etmedi ama o gerçek bir profesyonel. Şampiyonluğu garantilediğimiz zaman bana mutlaka telefon eder veya mesaj atar.
Turnuvaya özgüvenle girmek önemli. Sneijder'e bakın. 2010 Dünya Kupası'na Şampiyonlar Ligi şampiyonu olarak gelmişti ve takımın en önemli oyuncusuydu. Ben de Brezilya'ya şampiyon olarak gideceğim.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN