Fikret Orman: Bu kadar şerefsizce...

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Bu kadar adi ve şerefsizce yalanları beklemiyordum ama olacak. Stat yükseldikçe daha da çıkacak" dedi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Bu sezon başımıza gelebilecek her şey geldi. Oyuncularımızla, olaylarla, hakemlerle alakalı her şey geldi başımıza. Normalde Beşiktaş'ta oyuncu polemikleri bu kadar olmaz. Kendi evimizde oynasaydık bu sene şampiyon olurduk" dedi.

Sivas'taki tarihi Osmanağa Konağı'nda basın mensuplarıyla sohbet toplantısında bir araya gelen Orman, İnönü Spor Kompleksi Vodafone Arena'nın inşaatına değindi. Vodafone Arena'nın çatısının diğer statlardan farklı olacağını belirten Orman, "Çok pahalı sistem ama açıkçası dünyanın en güzel stadı olsun istiyoruz. Pahalı olsun ama düzgün bir iş olsun istiyoruz" diye konuştu.

Altyapının idman sahasını değiştirdiklerini dile getiren Orman, Ümraniye'ye sentetik saha yapacaklarını, yarışmacı takımların hepsinin gelecek sezondan itibaren Ümraniye'de çalışacağını belirtti.

"BU SEZON BAŞIMIZA GELEBİLECEK HER ŞEY GELDİ"

"Takımın gidişatından memnun musunuz?" şeklindeki soru üzerine Orman, şunları söyledi:

"6 maç sahamız kapatıldı, seyircisiz, gelirsiz oynuyoruz. Bu sene daha fazla gelir bekliyorduk. Bütün sezon tribün hasılat geliri 13 milyon TL. Başlarken 30 milyondu, rakiplerimiz 120-130 ile oynuyor. Aradaki farkı görmeniz açısından söylüyorum. Spor insanlarla güzel bir şey. Stadın içerisinde insan olduğu zaman manası var. İnsan orayı güzelleştiriyor. Seyircisiz sporun bir seyir zevki yok. Seyirci bunun en önemli parçası, en önemli şovu. Bu sezon başımıza gelebilecek her şey geldi. Oyuncularımızla, olaylarla, hakemlerle alakalı her şey geldi başımıza. Normalde Beşiktaş'ta oyuncu polemikleri bu kadar olmaz. Kendi evimizde oynasaydık bu sene şampiyon olurduk. Atlamamak gereken bir şey var ki yeni bir yönetim geldi. Başkan, ikinci başkan aynı kişiler ama yanımıza birçok yeni arkadaş geldi. Önder Özen, ilk defa futbol direktörlüğü yapıyor, Beşiktaş'ta ilk defa çalışıyor. Slaven Bilic, ilk defa Türkiye'de çalışıyor ve bana göre ilk defa büyük bir takım çalıştırıyor. Geldiğimiz noktada, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım açısından bakılırsa, önümüzdeki sezon kendi stadımızda bu işe başlarsak beni ve Ahmet abiyi (Ahmet Nur Çebi) tatmin edecek bir şeydir. Tabii ki hedefimiz şampiyonluktur. İlk geldiğimiz sene 4'üncü, geçen sene 3'üncü, bu sene 2'nci, seneye de inşallah şampiyonluk..."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN