İstifa çağrısı

Beşiktaş'ın 'Fener'in cezası ertelensin açıklaması' nedeniyle Orman, Sivas'ta istifaya davet edildi. Yönetim de ikiye bölündü

Maç için Sivas'a giden Beşiktaş'ta taraftarlar, teknik heyet ve futbolculara sevgi gösterisinde bulunurken, yönetimi protesto etti. Siyah-beyazlılar, kulüpten yapılan "F.Bahçe'nin şampiyonluk kutlaması nedeniyle Rize maçındaki ceza ertelensin" açıklaması nedeniyle Başkan Fikret Orman ve yöneticileri istifaya davet etti. Taraftarlar, "Şampiyon Fenerbahçe, en büyük Fenerbahçe, güldürmeyin bizi" diye tezahürat yaparak yönetimi iğneledi. Açıklama yönetimde de krize neden oldu. Başta Metin Albayrak, Erdal Torunoğulları ve Deniz Atalay olmak üzere çok sayıda yöneticinin bu durumdan rahatsız olduklarını Başkan Orman'a ilettikleri öğrenildi.

STAT TEKLİFİ İÇİN TEŞEKKÜR
Başkan Orman ve yöneticiler, taraftarların protestoları karşısında sessiz kalmayı tercih etti. Orman, Abdullah Kiğılı'nın "Beşiktaş'a stadımız her zaman açık" sözlerinin hatırlatılması üzerine, "Teşekkür ederiz. Yönetimde bu öneriyi zamanı gelince değerlendiririz" dedi. Bu arada Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş yönetimine akşam yemeği verdi.

VELİ MAAŞININ 4 KATINI TALEP ETTİ
Beşiktaş, yılda 400 bin Euro garanti ve 15 bin Euro maç başı kazanan Veli'nin 2015'te bitecek sözleşmesini uzatma görüşmelerinden sonuç alamadı. Menajeri, Stuttgart ve Schalke'nin de talip olduğu Veli için yıllık 1.6 milyon Euro istedi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN