''Lucescu bu yaz Türkiye'ye gelecek''

Romanya Onursal Futbol Federasyonu Başkanı Mircea Sandu, Lucescu ile ilgili çok çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Galatasaray'da Roberto Mancini'nin kalıp kalmayacağı belirsizliğini korurken Romanya'dan sarı kırmızılıları ilgilendiren çok önemli bir açıklama yapıldı.

Galatasaray'a geliyor
Onursal başkan Mircea Sandu, Lucescu'nun sezon sonunda kesin olarak Ukrayna'dan ayrılacağını belirtirken Rumen hocanın İstanbul'a gideceğini ve Galatasaray'la anlaşma imzalamasını beklediğini söyledi.

Lucescu'nun İstanbul'a Galatasaray'la görüşmek için gittiğini belirten Sandu, büyük ihtimalle tecrübeli çalıştırıcının yeni sezonda sarı kırmızıları çalıştıracağını açıkladı. Rumen hocanın İstanbul'da detayları konuştuğunu belirten başkan, Digisport'a yaptığı açıklamalarda ayrıca Shakhtar Donetsk'in tecrübeli çalıştırıcıya yeni sözleşme önereceğini ancak bu teklife Lucescu'nun olumlu cevap vermeyeceğini belirtti.

Sandu, Lucescu ile yakın dost olduklarını belirterek; "Galatasaray'ın Mircea Lucescu'yu teknik direktör yapacağını göreceksiniz. Lucescu, bu yaz bu görevi almak istiyor. Lucescu için iyi bir değişim olacak. 10 yıldan fazladır Donetsk'teydi ve artık değişim zamanı gelmişti'' diye konuştu.

Mircea Lucescu, daha önce 2000/02 yılları arasında Galatasaray'da görevaldı ve 1 lig ile 1 Avrupa Süper Kupası kazandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN