İşte Ersun Yanal gerçeği

Fenerbahçe ile henüz yeni sözleşme imzalamayan Ersun Yanal'ın en az 2 yıllık anlaşmak istediği, Aziz Yıldırım'ın ise "1 yıl" önerisinde bulunduğu ortaya çıktı.

Fenerbahçe'nin başındaki ilk senesinde şampiyonluk yaşayan Teknik Direktör Ersun Yanal ile sözleşme bilmecesi yaşanıyor. Aziz Yıldırım "Bir yıl daha uzatalım" diyor, Yanal ise "2 yıldan az olmaz" diyor.

Fotomaç Gazetesi'nde yer alan habere göre Fenerbahçe'yi şampiyonluğa ulaştıran teknik direktör Ersun Yanal'ın sözleşmesinin uzatılıp uzatılmayacağı sorusu gündemdeki yerini korurken, sıkıntının neden kaynaklandığı ortaya çıktı. Fotomaç'ın edindiği bilgiye göre, tek sorun sözleşmenin süresi... Başkan Aziz Yıldırım, 1.5 milyon dolar alan Ersun Yanal'a yeni dönem için 1 yıllık sözleşme ve 2.5 milyon euro (Yaklaşık 7.5 milyon TL) önerdi. Ancak Ersun Yanal ise daha düşük ücret ama 2 yıllık kontrat talep etti. Yanal 2 yıl için toplam 4 milyon dolar (Yaklaşık 8.5 milyon TL) istedi.

SORUN PARA DEĞİL
Aziz Yıldırım'ın, performansa dayalı 1 yıllık sözleşmede ısrarcı olduğu belirtilirken Ersun Yanal ise 2 yıllık mukavele istemesinin nedenini yakın çevresine şöyle anlattı:

"Bu sezon Avrupa kupalarına gidemedik. Sözleşme bu kez 2 yıllık olsun. Seneye tekrar şampiyon olup hem 4. yıldızı takalım hem de sonraki sezon Şampiyonlar Ligi'nde yarışma imkanı bulalım. Benim için para önemli değil. Daha az paraya da çalışırım, yeter ki önümü göreyim."

Aziz Yıldırım ile Ersun Yanal pazar günkü Akhisar Belediye maçından sonra konuyu tekrar görüşecek.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN