Parayla değil yürekle

Fenerbahçe'de şampiyonluk yaşayan son 5 hoca içinde kazandığı parayla en ucuzu Ersun Yanal oldu… Tecrübeli çalıştırıcı nicelik değil niteliğin önemini gösterdi

Ersun Yanal, 1.5 milyon dolarlık ücretiyle, son dönemde Fenerbahçe'de görev yapan meslektaşlarından aşağıda bir rakama imza attı ancak ilk senesinde kariyerinin ilk şampiyonluğunu yaşadı. Sarı-lacivertlilerin son 5 şampiyonluğunda imzası olan teknik adamlardan Aykut Kocaman 1.75 milyon Euro, Arthur Zico 1.7 milyon Euro, Christoph Daum 3.3 milyon Euro, Mustafa Denizli ise 2.2 milyon dolar almıştı. 1.5 milyon dolar ile Fenerbahçe'nin en az kazanan teknik direktörü olan Ersun Yanal, sarı-lacivertli takımda forma giyen 21 futbolcunun da gerisinde kaldı.

İLK 20'DE ROBERTO MANCİNİ VAR
F.Bahçe'nin en az kazanan isimleri arasında olan Ersun Yanal doğal olarak Avrupa'daki meslektaşlarını da yakalayamadı. En çok kazanan 20 teknik adam listesinin ilk sırasında Bayern Münih'te 17.8 milyon Euro kazanan Pep Guardiola yer aldı. Onu Chelsea'nin hocası Jose Mourinho takip etti. Galatasaray'ın İtalyan çalıştırıcısı Mancini 12. sırada yer alırken adı yeniden sarı-kırmızılı ekiple anılan Lucescu Shakhtar'da kazandığı 2.56 milyon Euro'luk ücretiyle 17. sırada bulunuyor.

1.5 MİLYON DOLARA 1 YIL DAHA
F.Bahçe'nin Ersun Yanal'la Akhisar maçı sonrası yeniden masaya oturması bekleniyor. Yönetim, Yanal'a yine 1.5 milyon dolar önerecek. Ancak bu kez hocanın primleri yüksek tutulacak. Ayrıca bu yıl elde edilen zafer de ödülsüz bırakılmayacak. İmzaya şampiyonluk primi eklenecek.

BİZE ULAŞIN