Şike yaptı, küme düştü

3 Temmuz sürecinin hala devam ettiği Türk futbolunda, Tekirdağ Süper Amatör Lig takımı şike yaptığı onanan Karadeniz Gençlikspor küme düşürüldü

Şike yaptı, küme düştü
Türkiye'de 3 Temmuz ve Fenerbahçe ile ilgili şike davası hala tartışılırken, TFF Tahkim Kurulu, geçen sezon şike yaptığı gerekçesiyle Tekirdağ Süper Amatör Lig takımı Karadeniz Gençlikspor'a verilen küme düşme cezasını onadı. Geçen sezonun son haftasında 1.Amatör Lig'den Süper Amatör'e çıkmak isteyen Karadeniz Gençlikspor'un bu hedefine ulaşması için Kumbağspor'u 4-0 yenmesi gerekiyordu ve karşılaşma da bu sonuçla sona erdi.

SAVCILIK 'ŞİKEDE KUMPAS'A EL ATTI - TIKLAYIN

İTİRAF İŞİ DEĞİŞTİRDİ
Böylece iki takım da Süper Amatör'e yükseldi. Ancak Kumbağspor'dan iki futbolcu, rakipten 1000'er TL aldıklarını söyleyince açılan soruşturma sonucu maçta şike tespit edildi ve Amatör Futbolcular Disiplin Kurulu, Karadeniz Gençlikspor'u küme düşürdü. Buna yapılan itiraz da öncesi gün sonuçlandı ve TFF Tahkim Kurulu cezayı uygun buldu. Ayrıca, kulüp yöneticisi Ahmet Demirci ile futbolcu Erdi Şayan'a verilen sürekli hak mahrumiyeti cezaları da onandı.

TFF, Demirören yönetiminde ilk kez şikeden küme düşme cezası verdi.

AZİZ YILDIRIM YILIN SON GÜNÜ BOMBALADI - TIKLAYIN
BİZE ULAŞIN