Bilic: Berbat safça ve ucuz

Veli Kavlak'ın kırmızı kartı için "Safça, berbat ve ucuz" yorumunu yapan Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic, Fenerbahçe maçındaki gibi basit hatalar yaptıkları için tecrübeli G.Saray karşısında mağlup olduklarını ifade etti

Bilic: Berbat safça ve ucuz
Türkiye'de henüz derbi galibiyeti yaşayamayan Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic maçtan sonra son derece üzgündü. "Bu derbi mağlubiyetini kabul etmek zor" diyerek sözlerine başlayan Hırvat çalıştırıcı şunları söyledi: "İlk yarının son 25 dakikasında iyi oynadık. Maçta iki belirleyici nokta var. Biri duran toptan gol yememiz diğeri de kırmızı kart. Bazı fırsatlar yakaladık, direkten dönen bir de topumuz var. Üst üste basit hatalar yaptık ve basit bir gol yedik. Bu hataları yapınca maalesef kaybediyorsunuz. Çok safça, berbat, ucuz artık nasıl nitelendirirseniz nitelendirin bir kırmızı kart gördük. Karar doğruydu ancak bazı maçlarda hakemler kırmızı kart göstermek için adeta fırsat kolluyor. Karttan sonra işler iyice zorlaştı. Derbi kaybettiğimiz için üzgünüz ve sinir bozukluğu yaşıyoruz. Oyuncularım eksik kalmasına rağmen ellerinden geleni yaptı."

DERBİ FAKİRİ
Beşiktaş'ın Hırvat teknik direktöre Slaven Bilic Türkiye'de henüz derbi galibiyeti yaşayamadı. Teknik adamlık kariyerinde 12 derbi maçına çıkan Bilic sadece Rusya'da Lokomotiv Moskova'yı çalıştırırken Spartak Moskova'yı 2-1 yendi. Bilic'in Türkiye'de oynadığı 6 derbi maç ve sonuçları şöyle:

OLİMPİYAT KABUSU
Beşiktaş bu sezon Atatürk Olimpiyat Stadı'nda galibiyete hasret kaldı. Stadı olmadığı için gezgin hayatı süren Beşiktaş, Olimpiyat'ta 4 maç yaptı, 2 beraberlik, 2 yenilgi aldı. Siyah-beyazlılar geçen sezondan bu yana Olimpiyat Stadı'nda oynadığı 3 derbiyi de kazanamadı.

MELO UYGUNSUZ BİRŞEY DEMEDİ
Bilic, Melo ile ilk yarının sonunda yaşadığı tartışma için, "Bana yakışıksız ve uygunsuz birşey demedi. Maçla ilgisi olmayan birşeyler söylemeye çalışıyordu" dedi.

BİZE ULAŞIN