Rotman'ın hayali Avrupa kupaları

İstanbul Başakşehirli futbolcu Rotman, "İlk yarıda elde ettiğimiz başarıyı devam ettirirsek Avrupa kupalarına katılma hayalimizi gerçekleştirebiliriz" dedi.

Rotman'ın hayali Avrupa kupaları
Spor Toto Süper Lig ekiplerinden İstanbul Başakşehir'in Sloven futbolcusu Rajko Rotman, en büyük hayallerinin gelecek sezon Avrupa kupalarına katılacak bir konumda ligi bitirmek olduğunu söyledi.

Lacivert-turunculuların Antalya'nın Belek beldesinde yaptığı devre arası kampında AA muhabirine açıklamalarda bulunan Sloven futbolcu, ilk yarıdaki performanslarını ve sezon sonu hedeflerini anlattı.

Süper Lig'in 16 maçlık ilk bölümünde teknik direktör Abdullah Avcı'nın 14 kez forma şansı tanıdığı 25 yaşındaki orta saha oyuncusu, ligde 4'üncü sırada olduklarını hatırlatarak, "Mutlaka her takımın kurduğu hayaller vardır. Bizim ilk yarı itibariyle bulunduğumuz yer iyi. İlk yarıda elde ettiğimiz başarıyı devam ettirirsek Avrupa kupalarına katılma hayalimizi gerçekleştirebiliriz. Bu hayalimiz için pozisyonumuzu koruyup elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

"LİGİN İLK BÖLÜMÜ ÇOK İYİ GEÇTİ"

Rotman, Süper Lig'in ilk bölümünde 27 puan topladıklarını ve ikinci devre için iyi bir çalışma dönemi geçirmek istediklerini dile getirdi.

Kısa bir dinlenmenin ardından hedefleri için tempolu bir çalışma dönemine başladıklarını aktaran Sloven futbolcu, "Ligin ilk yarısı çok iyi geçti ve maksimum seviyede puan aldık. İkinci yarı çalışmalarına aynı tempoda devam etmeliyiz. İlk yarıda gösterdiğimiz başarılı performansı devam ettirip hedeflerimize ulaşmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"AZ GOL YEMEMİZİN SEBEBİ TAKIM OYUNU"

Rotman, Süper Lig'in ilk 16 haftasında sadece 8 gol yiyen ve bu alanda ligin en iyi takımı olan İstanbul Başakşehir'in başarısının sırrını takım oyunu olduğunu kaydetti.

Sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da en az gol yiyen ekiplerinden biri olduklarını aktaran lacivert-turunculu futbolcu, "Az gol yememizin en büyük nedeni, takım olarak disiplinli ve yardımlaşarak oynamamızdır. Sadece bir kişi değil, takım olarak herkes bu performansa yardımcı oluyor. Başarımız da bundan kaynaklanıyor" diye konuştu.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN