Hesabı doğru!

F.Bahçe Başkanı'ndan sonra, G.Saray Başkanı da yayın gelirlerini yetersiz bulduğunu açıkladı: "Matematikten anlamam ben hukukçuyum. Ama Aziz Yıldırım hesap yaptıysa doğrudur. 4 büyük kulübün maçları para getiriyor"

Hesabı doğru!
Galatasaray'ın dün yaptığı Divan Kurulu toplantısının ardından konuşan başkan Duygun Yarsuvat, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın birkaç gün önce yaptığı "Yayın havuzundan 35 milyon Dolar alıyoruz. Havuz olmasa bu rakam en azından 150 milyon Dolar'ı bulacak. O parayı alamazsak havuzdan çıkarız" sözlerine destek verdi. 4 büyüklerin dışında kurulacak havuzdan Anadolu kulüplerinin hiçbir şey kazanamayacağını iddia eden Yarsuvat şöyle devam etti:

ALBERS'İN TAKTİĞİ TAMAMEN DUYGUSAL! - TIKLAYIN

FENERBAHÇE DE BÜYÜK KULÜP
"Bu 4 kulübün maçları para getiriyor. O zaman bizim gelirimiz daha da artar. Her maç ayrı değerlendirilir. Bunlar tarihi olan eski kulüpler. Ben hukukçuyum, matematikten pek anlamam. Ama Aziz Yıldırım havuz hesabı yaptıysa doğrudur. F.Bahçe de büyük kulüp, onların da seyircisi çok olacaktır."

GALATASARAY DİVAN KURULU'NDA GERGİN ANLAR - TIKLAYIN

SNEİJDER'İ SATARIM!

Sneijder'le ilgili yaşanan gelişmeleri de değerlendiren Galatasaray Başkanı, "En son karar verecek olan benim. Ben şartlara bakarım, iyi şartlar varsa misal 50 milyon Euro verirlerse niye vermeyeyim? İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara" dedi.

GALATASARAY'DAN 53 SAYI FARK - TIKLAYIN

PRANDELLİ İLE GÖRÜŞECEĞİZ
G.Saray Başkanı Yarsuvat, görevine son verdikleri Cesare Prandelli'nin avukatları ile masaya oturacaklarını söyledi.

STOPERİ BEN DE DUYDUM
Yarsuvat'ın sözleri şöyle: "5. olacağız diyecek halim yok. Tabii ki şampiyon olacağız. Benim için başarı kriteri 1. olmak. Teknik adam ihtiyacını söyler, biz de yönetici olarak bu istekleri yerine getirip getiremeyeceğimizi söyleriz. Stoper arayışı olduğunu ben de duydum.

YABANCI KARARI OLUMLU

Prandelli'nin avukatı ile görüşüyoruz. O teklifini verdi, biz karşı teklifimizi verdik. Yeni yabancı kuralını genç Türk oyuncuların yetişmesi için fırsat olarak görüyorum. En iyi oyuncuları hazırlayabilmek için bu iyi bir sistem. Türk oyuncuları da yetiştirebileceğiz."

YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Aziz Yıldırım yayın havuzuyla ilgili şunları söylemişti: "2010'da yayın hakkımız için 125 milyon Dolar verdiler. Bugün de en azından bu rakam kadar olmalı. Ama 35 milyon Dolar alıyoruz. Kalan 80 milyon Dolar'ı ya TFF ya devlet ödemeli. Ödemezse havuz bozulur. Havuzdan çıkıp istediğimiz yerle anlaşma yapabilmeliyiz."

YILDIRIM'IN KARDEŞİ DİVAN'A KATILMADI
Galatasaray Divan Kurulu'nun olağanüstü toplantısı dün Türk Telekom Arena'da yapıldı. Yeni üyeler arasında TBMM eski başkanı Köksal Toptan ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kardeşi Acar Yıldırım da bulunurken Yıldırım toplantıya katılmadı. Duygun Yarsuvat'ın konuşması sırasında söz alan bir üye, Yarsuvat'ı liseli ayrımcılığı yapmakla suçlayınca kısa süreli bir gerginlik yaşandı. G.Saray Başkanı'na tepki gösteren üye bu diyaloğun ardından salonu terk etti. Ünal Aysal da toplantıya gelmedi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN