Kara kedi Liverpool

Beşiktaş’ın Avrupa’daki rakibi de Maxi Pereira’ya talip: Beşiktaş'ın transferi için büyük çaba gösterdiği Benficalı Maxi Pereira'nın diğer talibi Liverpool... Kartal'ın Avrupa Ligi'ndeki rakibinin transferi sezon sonu için istemesi Beşiktaş'ı avantajlı kılıyor

Kara kedi Liverpool
Siyah-beyazlıların uzun süredir bir oyuncu transfer etmek istediği sağ bek bölgesi için ön plana çıkan Maxi Pereira ile Avrupa'nın önemli kulüpleri de ilgileniyor. Yıllardır Benfica'da gösterdiği istikrarlı performansla dikkat çeken 30 yaşındaki sağ bekin sözleşmesinin sezon sonunda bitecek olması sebebiyle taliplileri artarken adaylar arasında Liverpool ön plana çıkıyor. İngiliz ekibi Uruguaylı futbolcuyla sezon sonu için anlaşmak istiyor. Benfica kulübünün Pereira'dan mümkün olduğunca iyi bir bonservis kazanmayı düşünmesi ise Beşiktaş'ın teklifini öne çıkarıyor.

FİKRET ORMAN İNGİLTERE'DE - TIKLAYIN

Pereira gelmek istiyor

Beşiktaş'ın sunduğu şartlara sıcak bakan Maxi Pereira ise kulübü Benfica'ya siyah-beyazlılara gitmek istediğini iletti. Kulübü ile görüşen oyuncu, "Ben İstanbul'a, Beşiktaş'a gitmek istiyorum. Lütfen gerekli kolaylığı gösterin" dedi. Bu gelişmeleri yakından takip eden siyah beyazlı kulüp ile Benfica arasındaki tek sorun ise bonservis ücretinde anlaşılamamış olması... Beşiktaş'ın teklifiyle Portekiz devinin istediği rakam arasında 1 milyon Euro fark bulunuyor.

DEMBA BA İÇİN OLAY TEKLİF! - TIKLAYIN

Maxi Pereira kimdir?

6 yıldır Portekiz'in önde gelen ekiplerinden Benfica'nın formasını giyen 30 yaşındaki sağ bek, agresif ve sert futboluyla tanınıyor. Uruguay Milli Takımı'nda da oynayan tecrübeli oyuncunun kontratı sezon sonu sona erecek.

TOM KUNDERT: WORLD SOCCER YAZARI

Sahada yüzde 100'ünü verir
Maxi Pereira mükemmel bir oyuncu. Her zaman %100 ile oynar. Benfica'nın en popüler oyuncularından biri. Oldukça sağlam bir savunma oyuncusu, aynı zamanda hücuma da destek verir. Yaptığı ortalarla hücumlara derinlik katacak bir oyuncudur. Hatta savunma oyuncusu olmasına rağmen attığı kritik goller de var. Çok yetenekli bir oyuncu olmamasına rağmen ilk dakikadan son dakikaya kadar sahada elinden geleni verir. 6 yıldır Benfica forması giyiyor ve kendisi taraftarın en sevdiği oyunculardan biri... Ayrıca büyük maçları oynamayı da çok iyi bilir, tecrübeli bir oyuncu. Büyük maçlarda çok kart gördüğü yönünde eleştiriler var ancak bu agresif ve sert bir oyun stiline sahip olmasından kaynaklanıyor. Bildiğim kadarıyla kendisiyle Liverpool da yakından ilgileniyor. Çok genç bir oyuncu değil o yüzden belki 2-3 yıllık bir kontrat yapabileceği bir takımla anlaşmak isteyebilir. Sözleşmesi de sezon sonunda sona erecek. Bu sebeple devre arasında transfer olursa bonservisi 2-3 milyon Euro civarı olabilir.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN