Aziz Yıldırım hakim karşısında

"Futbolda şike" davası kapsamında Yargıtay'ca onanan ve Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı.

Aziz Yıldırım hakim karşısında
"Futbolda şike" davası kapsamında haklarında verilen 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay'ca onanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yeniden yargılanmasına başlandı.

DAVA BİRLEŞTİRİLDİ

Aziz Yıldırım'ın yargılandığı dava ile aldığı cezalar Yargıtay'ca bozulan 31 sanığın yargılandığı dava birleştirildi.

TRABZONSPOR'UN AVUKATLARINDAN REDDİ HAKİM TALEBİ

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, sanıklar Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu ve Olgun Peker'in de aralarında yer aldığı 5 sanık ile avukatları katıldı. Sanık Selim Kımıl ise duruşmaya gelmedi. Duruşmada, müdahil olarak Trabzonspor ve Türkiye Futbol Federasyonu avukatları da hazır bulundu.

Duruşma salonu küçük olduğu için basın mensupları ile yöneticiler arasında yer tartışması yaşandı.

Duruşma, sanıkların kimlik tespitiyle başladı. Ardından söz alan Trabzonspor'un avukatları, reddi hakim talebinde bulundu.

Cumhuriyet Savcısı Abdullah Mirza Coşkun ise reddi hakim talebinin reddine karar verilmesini istedi. Mahkeme heyeti, talebi karara bağlamak için duruşmaya ara verdi.

AZİZ YILDIRIM BERAATİNİ TALEP ETTİ

Yeniden yargılandığı davanın ilk duruşmasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım savunmasını yaptı. Yıldırım beraatini talep etti. Mahkemede konuşan Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

"Savunmamın Yüce Türk Milleti adına yapıldığının kayda geçmesini istiyorum. Fenerbahçe, aynı kararlılıkla özgürce ve kardeşçe yaşanılan büyük Türkiye için yoluna kaldığı yerden devam edecektir. Başkanı olduğum tek örgüt Atatürk Türkiye'sinin en büyük sivil toplum ve spor örgütü olan Fenerbahçe Spor Kulübü'dür. Suçumuz Fenerbahçeli ve Vatansever olmaksa, ölene kadar mahkum yaşamayı göze aldığımızı bildiririm.

"3 Temmuz 2011'de nerede duruyorsam bugünde aynı yerde duruyorum."

"Bugün yaşananlar sadece Aziz Yıldırım'a ve Fenerbahçe'ye değil, bu toprakları Vatan yapan tüm değerlere yöneliktir."

"Fenerbahçe, aynı kararlılıkla özgürce ve kardeşçe yaşanılan büyük Türkiye için yoluna kaldığı yerden devam edecektir."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN